Zamknij

Sara James w finale amerykańskiego "Mam talent". Opowiedziała o przygotowaniach. "Życie nie jest proste"

Maciej Friedrich
05.09.2022 12:00

Sara James już 13 września powalczy o wygraną w finale amerykańskiej edycji "Mam talent". 14-letnia polska wokalistka zdradziła, jak przygotowuje się do finałowego występu. Uważa, że stać ją na zwycięstwo?

Sara James
fot. screen: YouTube America's Got Talent

Sara James to kolejna bardzo młoda polska wokalistka, która pokazuje, że wielką  karierę można zrobić niezależnie od wieku. 14-letnia Polka obecnie podbija Stany Zjednoczone, występując w amerykańskiej odsłonie "Mam talent". Zwyciężczyni 4. edycji "The Voice Kids" i reprezentantka naszego kraju na 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci do tej pory nie dawała szans konkurentom. Młoda artystka zachwyciła swoim głosem całe Stany Zjednoczone, a jurorzy prześcigają się w komplementach. W półfinale wykonała piosenkę "Rocket Man" z repertuaru Eltona Johna, swoją interpretacją wzruszyła Simona Cowella. Pojawiła się opinia, że zaśpiewała lepiej, niż sam twórca przeboju.

- Gratuluję i bardzo się cieszę z twojego sukcesu. Dzięki tobie ten finał będzie miał wyjątkowy charakter - ocenił juror.

Przed Sarą ostatni etap zmagań, w finale młoda artystka zmierzy się z francuskim iluzjonistą Nicolasem Ribsem. Rywalizacja z pewnością będzie bardzo wyrównana, ale James pokazała, że stać ją na to, by rzucić widzów i jury na kolana. Obecnie 14-latka przygotowuje się do występu, co wymaga od niej ogromnego wysiłku. Znalazła jednak czas na rozmowę z "Dzień Dobry TVN", w której opowiedziała o przygotowaniach i swoich muzycznych planach.

Sara James przed finałem amerykańskiego "Mam talent". Jak przygotowuje się do ostatniego występu?

Sara James w wywiadzie przyznała, że wkłada cały wysiłek w przygotowania do finału "Mam talent", ale odsuwa od siebie myśli o wygranej, bo "nie chce zapeszać". Zdradziła, że ciężko pracuje, a w przyszłości planuje dokończenie solowej płyty i wypromowanie jej trasą koncertową. 

- Codziennie są próby, dużo się dzieje i cały czas pracujemy (...). Trzymam się planu - najpierw finał i chcę zrobić wszystko, żeby być z siebie dumna. Potem zobaczymy. Chcielibyśmy już bardzo skończyć płytę, bo też to się przeciąga. Na pewno zrobimy jakąś trasę, dużo rzeczy jest do zrobienia. Żyję szczęśliwym życiem - opowiadała. 

14-latka udział w talent-show i muzyczną karierę musi łączyć z edukacją, obecnie bierze udział w lekcjach online. Zapytana o przepis na sukces, poleciła swoim fanom szczerość i nieustępliwe dążenie do spełniania marzeń.

- Na pewno nie możemy się poddawać, bo będzie masa ludzi, którzy na naszej drodze powiedzą nam "nie, nie nadajesz się" albo będzie dużo osób, które mówią dużo, a same nic nie robią. Trzeba iść po swoje, słuchać się serducha, być szczerym w tym wszystkim i otaczać się cudownymi osobami. Tego się trzymam. Iść po swoje i się nie poddawać, bo życie nie jest proste - podsumowała.

Sara James wystąpi w finale "America's Got Talent" 13 września, wyniki poznamy jednak tydzień później. Młoda piosenkarka jest na najlepszej drodze, by dołączyć do wielkich muzycznych sław. Życzymy powodzenia.