Zamknij

Sanah i Igor Herbut razem dla Ukrainy. Piosenka "Mamo tyś płakała" porusza do łez [WIDEO]

Piotr Krajewski
08.03.2022 08:52
Sanah i Igor Herbut razem dla Ukrainy. Piosenka "Mamo tyś płakała" porusza do łez [WIDEO]
fot. Materiały prasowe

Sanah i Igor Herbut zaprezentowali wspólną piosenkę "Mamo tyś płakała". Poruszający utwór inspirowany jest jedną z kompozycji Stanisława Moniuszki. Cały zysk z nowego singla Sanah i Igor Herbut przekażą na pomoc Ukrainie.

Sanah to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Wydaje hit za hitem, wyprzedaje wszystkie koncerty i chętnie współpracuje z innymi artystami. Piosenkarka postanowiła teraz wykorzystać swoją popularność w bardzo ważnym celu.

Do internetu trafiła nowa piosenka Sanah "Mamo tyś płakała", którą nagrała wraz z Igorem Herbutem. Cały zysk z utworu trafi do osób potrzebujących z Ukrainy.

Sanah i Igor Herbut – "Mamo tyś płakała". Dochód z piosenki przekażą na pomoc Ukrainie

Sanah i Igor Herbut w duecie. Artyści stworzyli wspólnie piosenkę "Mamo tyś płakała", dla której inspiracją była kompozycja Stanisława Moniuszki „Prząśniczka”.

Uczta - określenie oznaczające miłe spędzanie czasu. To wspólne zasiadanie do stołu, a przy tym stole ludzie mogą się zjednoczyć. „Uczta” to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu. Zapraszam Was do swojego stołu - tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem – napisała Sanah w social mediach i zwróciła się do Herbuta: "Igor, dziękuję Ci, że zechciałeś być jego częścią".

Sanah zdecydowała się wesprzeć osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie. Cały dochód z piosenki "Mamo tyś płakała" zostanie przekazany fundacji.

 100% zysku z tej piosenki przekazuję stowarzyszeniu Siemacha. Jest to organizacja zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktu, a w szczególności dzieciom. Ukraino, jestem z Tobą całym sercem – poinformowała Sanah.

Kilka słów na temat utworu "Mamo tyś płakała" napisał także Igor Herbut.

Być częścią to zaszczyt! Jestem fanem Sanah. Jestem poruszony, że Sanah jest moją fanką. Razem jesteśmy Waszymi fanami! Wasze dobre serca są naszą inspiracją. Wysyłamy Wam miłość muzyką! A Wy wysyłajcie ją dalej, bo tylko miłość ma znaczenie. Zysk z utworu zostanie przekazany na pomoc dzieciom dotkniętym wojną. Udostępniajcie. Każde udostępnienie to mała cegiełka pomocy! A razem jesteśmy wielcy – napisał wokalista.

Pomóż ofiarom wojny w Ukrainie - akcja Fundacji Radia ZET

Uczta u Sanah: trasa koncertowa. Kiedy i gdzie koncerty?

"Mamo tyś płakała" zapowiada wyjątkową trasę koncertową Sanah, która będzie składała się z 11 koncertów. Artystce towarzyszyć będzie 10-osobowa orkiestra smyczkowa POLISH SOLOISTS oraz jeden z jej muzycznych idoli. Na każdym koncercie pojawi się inny gość specjalny.

 • 18.04 – Warszawa, COS Torwar
 • 19.04 – Warszawa, COS Torwar [SOLD OUT]
 • 30.04 – Gdańsk/Sopot, ERGO Arena
 • 2.05 – Poznań, MPT Pawilon 5
 • 7.05 – Rzeszów, G2A Arena
 • 14.05 – Gliwice, Arena Gliwice
 • 15.05 – Lublin, Hala Globus
 • 22.05 – Toruń, Arena Toruń
 • 25.05 – Łódź, Atlas Arena
 • 26.05 – Kraków, TAURON Arena Kraków
 • 27.05 – Wrocław, Hala Orbita
 • 28.05 – Szczecin, NETTO Arena
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official