Zamknij

Gwiazdor Eurowizji 2022 w Polsce. Sam Ryder wystąpi w Warszawie [DATA, MIEJSCE, BILETY]

02.06.2022 12:32
Sam Ryder
fot. mat. prasowe eurovision.tv / Parlophone Music

Koncert Sama Rydera w Polsce. Gwiazdor Eurowizji 2022 wkrótce wystąpi w Warszawie, gdzie zaprezentuje m.in. swój przebój „Space Man”, który dał mu 2. miejsce w finale konkursu. Kiedy i gdzie odbędzie się koncert Sama Rydera w Polsce? Poniżej szczegóły na temat daty, miejsca i biletów.

Sam Ryder zachwycił widzów podczas Eurowizji 2022. W finale konkursu zajął bardzo wysokie 2. miejsce, przegrywając jedynie z zespołem Kalush Orchestra z Ukrainy.

Brytyjczyk, który jest także gwiazdą TikToka, zyskał wielu fanów wśród polskich słuchaczy. Już wkrótce Sam Ryder wystąpi w Polsce. Kiedy i gdzie odbędzie się koncert?

Koncert Sama Rydera w Polsce 2022. Gwiazdor Eurowizji wystąpi w Warszawie. Kiedy i gdzie? [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Koncert Sama Rydera w Warszawie odbędzie się 22 października w Warszawie. Uczestnik Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 wystąpi w klubie Niebo.

Bilety na koncert Sama Rydera w Warszawie trafią do sprzedaży już 3 czerwca o godz. 10:00.

Kim jest Sam Ryder?

Sam Ryder urodził się w 1989 roku i ma 32 lata. Zaczął swoją karierę w 2009 roku. Piosenkarz i gitarzysta był muzykiem sesyjnych w zespołach The Morning After, Blessed by a Broken Heart i Close Your Eyes.

Ogromną popularność zdobył w serwisie TikTok, gdzie zaczął publikować nagrania na początku pandemii koronawirusa. W mgnieniu oka Sam Ryder stał się gwiazdą TikToka i obecnie jest najpopularniejszym brytyjskim muzykiem w serwisie – obserwuje go ponad 12 milionów osób, a jego filmiki zdobyły ponad 100 milionów polubień.

Eurowizyjna piosenka Sama Rydera „Space Man” powstała we współpracy z Maxem Wolfgangiem i nagrodzoną Grammy Amy Wadge. Piosenkarka i autorka tekstów współtworzyła m.in. przebój "Thinking Out Loud" Eda Sheerana. Tworzyła także dla Alicii Keys, Camili Cabello czy Kylie Minogue.

Brytyjczyk zdobył w finale Eurowizji 2022 466 punktów, co jest najlepszym wynikiem w historii Wielkiej Brytanii. Drugie miejsce Rydera było najwyższym miejscem kraju od 1998 roku.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest