Zamknij

Sam Gooden nie żyje. Oryginalny członek grupy The Impressions miał 87 lat

08.08.2022 12:24

Samuel Gooden nie żyje. Amerykański wokalista soulowy miał 87 lat. Był oryginalnym członkiem znanej grupy R&B - The The Impressions.

Sam Gooden
fot. Local 3 News/Screen/YouTube

Sam Gooden nie żyje. Artysta był amerykańskim piosenkarzem soulowym. Największą popularność zapewniło mu członkostwo w oryginalnym składzie grupy R&B - The Impressions.

Sam Gooden nie żyje. Oryginalny członek grupy The Impressions miał 87 lat

Informację o śmierci artysty potwierdziła jego córka. Gooden zmarł w wieku 87 lat po siedemdziesięciu lat rozwijania muzycznej kariery. Odszedł w rodzinnej miejscowości Chattanooga.

Muzyk przeszedł na emeryturę w 2018 roku. Chociaż nie podano przyczyny śmierci artysty, zagraniczne media donoszą, że od jakiegoś czasu był w złym stanie zdrowia.

Sam Gooden nie żyje. Kim był muzyk?

The Impressions to grupa, która powstała na bazie Roosters, zespołu założonego w Chicago w latach 50. Po zmianie składu muzycy zmienili nazwę formacji i nagrali swój pierwszy hit "For Your Previous Love".

Ostatni przebój artyści nagrali w 1976 roku. Jednak grupa kontynuowała działalność, a Gooden pozostał jej członkiem do końca. W 1988 roku artyści trafili do Grammy Hall oof Fame, w 1991 rou do Rock & Roll Hall of Fame a w 2003 do Vocal Group of Fame.

RadioZET.pl/ultimateclassicrock.com