Zamknij

Rusłana komentuje atak Rosji na Ukrainę. Poruszający wpis gwiazdy Eurowizji: "Świat nam pomoże"

24.02.2022 09:46
Rusłana
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Rusłana skomentowała inwazję Rosji na Ukrainę. Ukraińska zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji zabrała głos i opublikowała poruszający wpis w mediach społecznościowych. "Świat nas czuje i nam pomoże. Wszyscy będą działać, aby powstrzymać wojnę" – napisała Rusłana.

Rozpoczęła się wojna na Ukrainie. W czwartek nad ranem na rozkaz Władimira Putina siły rosyjskie dokonały ataku m.in. na ukraińskie lotniska i wjechały na teren kraju. Tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało o pierwszych ofiarach, wśród nich jest 17-latek zabity w obwodzie chersońskim.

Rusłana, jedna z najpopularniejszych ukraińskich piosenkarek i zwyciężczyni Eurowizji 2004, zabrała głos w sprawie ataku Rosji na Ukrainę. Artystka opublikowała poruszający wpis.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Rusłana komentuje atak Rosji na Ukrainę. Zwyciężczyni Eurowizji zabrała głos

Rusłana to nie tylko piosenkarka, producentka i tancerka, ale także aktywistka, która zawsze zabiera głos w sprawach polityczno-społecznych. Brała m.in. udział w pomarańczowej rewolucji w 2004 roku i była jedną z twarzy protestów na Majdanie w 2013 roku.

W czwartkowy poranek zwyciężczyni Eurowizji 2004 skomentowała inwazję Rosji na Ukrainę, do której doszło po tym jak Putin wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej.

Zobacz także: Atak Rosji na Ukrainę, wybuchy w Kijowie. Syreny zawyły w mieście, mieszkańcy uciekają

Nadszedł czas, w którym trzeba nabrać sił i zdać sobie sprawę, że wojna z Ukrainą się zaczęła. Wiem na pewno, że świat stanie po stronie zjednoczonej Ukrainy. Wiele lat pracowaliśmy, aby współczesny świat wybrał Ukrainę jako kraj, który od wieków cierpi przez rosyjski reżim. Świat nas czuje i nam pomoże. Wszyscy będą działać, aby powstrzymać wojnę – cytuje słowa Rusłany portal Onet.

Piosenkarka zapowiedziała również, że będzie publikować kolejne ważne informacje, m.in. na temat działań obronnych.

Rusłana wygrała Eurowizję 2004

Rusłana wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2004 z piosenką "Wild Dances", zdobywając rekordowe wówczas 280 punktów. Było to pierwsze zwycięstwo Ukrainy w słynnym konkursie.

Występ Rusłany jest uznawany za jeden z najbardziej widowiskowych w historii Eurowizji. W ciągu trzyminutowego show Ukrainka nawiązała do kultury Huculi i zaprezentowała mieszankę muzyki tanecznej, rockowej i rytmów ukraińskich.