Zamknij

Rosa Lee Hawkins nie żyje. Gwiazda zespołu The Dixie Cups miała 76 lat

14.01.2022 13:00
The Dixie Cups
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Rosa Lee Hawkins nie żyje. Amerykańska piosenkarka, która była gwiazdą zespołu The Dixie Cups, zmarła w wieku 76 lat. Grupa z Nowego Orleanu zasłynęła z wielkiego przeboju lat sześćdziesiątych "Chapel of Love".

Rosa Lee Hawkins nie żyje. Amerykańska piosenkarka i jedna z założycielek kobiecego zespołu The Dixie Cups zmarła 11 stycznia w wieku 76 lat.

Rosa Lee Hawkins nie żyje. Piosenkarka i gwiazda zespołu The Dixie Cups miała 76 lat

Informację o śmierci Rosy Lee Hawkins potwierdziły amerykańskie media. Wokalistka zmarła w wyniku komplikacji po zabiegu chirurgicznym, który przeszła w zeszłym tygodniu. Miało dojść do krwawienia wewnętrznego.

Rosa Lee Hawkins założyła The Dixie Cups w 1963 roku wraz ze swoją siostrą Barbarą Ann Hawkins i kuzynką Joan Marie Johnson. Początkowo zespół z Nowego Orleanu nazywał się The Meltones. Grupa została odkryta przez słynnego muzyka R&B Joego Jonesona, który pomógł im podpisać pierwszy profesjonalny kontrakt płytowy w Nowym Jorku.

Debiutancki singiel The Dixie Cups "Chapel of Love" ukazał się w 1964 roku i stał się największym przebojem w karierze zespołu. Piosenka spędziła aż trzy tygodnie na szczycie amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Magazyn "Rolling Stone" umieścił "Chapel of Love" na liście 500 utworów, które ukształtowały rock & roll.

The Dixie Cups wydały jeszcze przeboje "People Say", "You Should Have Seen the Way He Looked at Me", "Little Bell" i "Iko Iko". Później popularność zespołu zaczęła spadać, a członkinie skupiły się na innych aktywnościach. Pracowały m.in. jako modelki i wizażystki. W kolejnych latach skład grupy zmieniał się kilkukrotnie.

John Lennon Selena Andrzej Zaucha
10 Zobacz galerię
fot. AFP/East News, Polaris/East News, Youtube screen (Andrzej Zaucha)

RadioZET.pl/bestclassicbands.com