Zamknij

Ronnie Spector nie żyje. Piosenkarka i liderka zespołu The Ronettes zmarła w wieku 78 lat

Piotr Krajewski
13.01.2022 08:59

Ronnie Spector nie żyje. Liderka słynnego zespołu The Ronettes zmarła w wieku 78 lat. Grupa cieszyła się ogromną popularnością w latach sześćdziesiątych i wylansowała wiele przebojów, m.in. hit "Be My Baby".

Ronnie Spector
fot. Rex Features/East News

Ronnie Spector nie żyje. Amerykańska piosenkarka i liderka kobiecego zespołu The Ronettes zmarła w środę, 12 stycznia w wieku 78 lat. Informację o śmierci gwiazdy potwierdziła jej rodzina.

Ronnie Spector nie żyje. Piosenkarka i liderka zespołu The Ronettes zmarła w wieku 78 lat

Przyczyną śmierci Ronnie Spector była choroba nowotworowa.

 Nasz ukochany ziemski anioł, Ronnie, opuścił spokojnie ten świat po krótkiej walce z rakiem. Była z rodziną i odeszła w ramionach swojego męża, Jonathana. Ronnie przeżyła swoje życie z ikrą i błyskiem w oku, wspaniałym poczuciem humoru i uśmiechem na twarzy. Była przepełniona miłością i wdzięcznością – napisała rodzina w oświadczeniu dla magazynu "People".

Kim była Ronnie Spector?

Ronnie Spector, wcześniej Veronica Greenfield, podbiła serca słuchaczy jako liderka The Ronettes, w której występowały również jej starsza siostra Estelle Bennett i ich kuzynka Nedra Talley. Zespół tworzący muzykę pop, R&B i soul robił furorę na listach przebojów w latach sześćdziesiątych i zapoczątkował erę żeńskich grup w świecie popu.

The Ronettes wydały wiele hitów, m.in. "Baby I Love You", "Walkin' in the Rain" i "Be My Baby", który został wykorzystany m.in. przez reżysera Martina Scorcese w filmie "Ulice nędzy". Magazyn "Rolling Stone" umieścił album zespołu "Presenting the Fabulous Ronettes Featuring Veronica" na liście 500 najlepszych płyt w historii muzyki.

Po zakończeniu działalności The Ronettes Ronnie Spector skupiła się na karierze solowej. Wydała kilka albumów.

RadioZET.pl/people.com/PAP