Zamknij

Roksana Węgiel z nowym singlem „Korona” w Radiu ZET. Piątkowa premiera i Q&A na Facebooku

11.06.2021 14:30

Roksana Węgiel wróciła z nowym singlem zatytułowanym „Korona”. Premiera piosenki odbyła się po godz. 14:00 na antenie Radia ZET. Tuż po tym Roxie wzięła udział w specjalnej sesji Q&A na naszym Facebooku, podczas której mogliście zadawać jej pytania.

Roksana Węgiel
fot. Mateusz Jagielski/East News

Roksana Węgiel wydała swój debiutancki album w 2019 roku, z którego pochodzą hity „Dobrze jest, jak jest”, „Anyone I Want to Be” czy „Potrafisz”. Teraz pora na zupełnie nowy singiel zatytułowany „Korona”.

Roksana Węgiel i nowy singiel „Korona”. Piątkowa premiera w Radiu ZET

Nowy singiel Roksany Węgiel nosi tytuł „Korona”. Choć to słowo obecnie kojarzy się przede wszystkim z trwającą pandemią koronawirus, utwór Roxie porusza zupełnie inny temat.

– To piosenka o wewnętrznej przemianie, niesłabnącej motywacji i sile, mimo coraz to nowych przeciwności. Być może manifest to za duże słowo, ale to zdecydowanie opowieść o tym, jak ważna jest relacja ze sobą, bez oglądania się na to, co mówią i myślą o nas inni. Nie ma chyba nikogo, kto by się nie zgodził, że wszystko, co widzą i wiedzą o nas ludzie, to tylko mały kawałek, urywek całej historii – czytamy w zapowiedzi utworu.

Roksana Węgiel opowiedziała także słuchaczom Radia ZET o znaczeniu swojego nowego utworu.

Tytułowa korona to jest przenośnia. Chodzi o relację z samym sobą. Aby dbać o swoje wnętrze, swoją duszą i żeby tego nie zatracić. Żeby nie zatracić siebie. Nauczyłam się tego za sprawą licznych kryzysów, które mnie spotkały. Dzięki tym upadkom mogłam wyciągnąć najwięcej wniosków i dzięki temu jestem silniejsza – powiedziała na antenie Radia ZET i dodała: „W teledysku jest trochę tańca. Cieszę się, że mogłam wykorzystać swoje umiejętności, które nabyłam w programie tanecznym. Ta piosenka jest bardzo bliska mojemu sercu. Pierwszy raz miałam tak ogromny wpływ na to, co się dzieje w scenariuszu. Jestem również współtwórczynią „Korony”. To takie moje dziecko”.

Sesja Q&A z Roksaną Węgiel na Facebooku Radia ZET

W związku z premierą nowego singla „Korona” Roksana Węgiel spotkała się wirtualnie ze swoimi fanami i słuchaczami Radia ZET. Piosenkarka wzięła udział w specjalnej sesji Q&A na naszym profilu na Facebooku, gdzie odpowiadała na pytania internautów. Poniżej możecie zobaczyć cały zapis spotkania z Roxie.

Roksana Węgiel Korona
fot. mat. prasowe