Zamknij

Robert Plant, wokalista Led Zeppelin zagra koncert w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

19.11.2021 12:38

Robert Plant, legendarny wokalista Led Zeppelin zagra koncert w Polsce w duecie z Alison Krauss. Muzycy ogłosili pierwszą od 12 lat wspólną trasę koncertową.

Robert Plant
fot. action press/Reporter

Robert Plant, wokalista nieistniejącej już legendarnej formacji Led Zeppelin w 2007 roku nagrał płytę razem z Alison Krauss. Od premiery "Raising Sand" minęło już 14 lat. Duet powrócił właśnie z kolejnym wspólnym wydawnictwem.

Robert Plant i Alison Krauss powracają na trasę po 12 latach!

19 listopada ukazała się płyta "Raise The Roof". Nagrania materiału w Sound Emporium Studio w Nashville rozpoczęły się pod koniec 2019 roku i zostały ukończone na kilka tygodni przed całkowitym lockdownem. Podobnie jak "Raising Sand”, płytę wyprodukował T Bone Burnett.

Materiał zawiera energetyczną mieszankę wczesnego bluesa, country, folk-rocka i zapomnianej muzyki soul napisanej zarówno przez legendy, jak i cichych bohaterów, takich jak: Merle Haggard, Allen Toussaint, The Everly Brothers, Anne Briggs, Geeshie Wiley, Bert Jansch, Ola Belle Reed czy Brenda Burns. Wszystko nagrane jest w aranżacjach jeszcze bardziej sugestywnych i hipnotycznych niż te znane z "Raising Sand".

Robert Plant i Alison Krauss na koncercie w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Z okazji premiery krążka duet ogłosił również pierwszą od 12 lat wspólną trasę koncertową. Począwszy od 1 czerwca 2022 roku, członkowie elitarnego Rock and Roll Hall of Fame oraz 27-krotni laureaci nagrody Grammy będą prezentować nowe utwory podczas międzynarodowej trasy, składającej się głównie z koncertów plenerowych. Wydarzenia odbędą się w USA, Wielkiej Brytanii i Europie.

Koncert Roberta Planta i Alison Krauss w Polsce odbędzie się 18 lipca 2022 roku w Operze Leśnej w Sopocie.

Zakup płyty "Raise The Roof” w dowolnym formacie w DIG przed godz. 12:00 we wtorek 23 listopada umożliwia dostęp do biletów w przedsprzedaży w środę 24 listopada 2021.

Wejściówki trafią do ogólnej sprzedaży 26 listopada, dzień wcześniej bilety mogą kupić osoby klienci Ticketmaster.

loader