Zamknij

Rihanna została miliarderką. Tytułu nie osiągnęła dzięki muzycznym dokonaniom

04.08.2021 16:52

Rihanna została oficjalnie uznana miliarderką. Czyni to piosenkarkę najbogatszą kobietą w branży muzycznej, która występuje na scenie.

Rihanna
fot. Rex Features/East News

Rihanna, czyli Robyn Fenty to barbadoska piosenkarka pop i R&B. Artystka ma na swoim koncie liczne sukcesy. Jej album "Unapologetic z 2012 roku dotarł na szczyt listy Billboard 200. Piosenkarka zdobyła dziewięć nagród Grammy, jest też najmłodszą solową artystką, której udało się aż 13 razy dojść na szczyt listy przebojów Billboard Hot 100. W 2012 roku trafiła na listę 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie według "Time".

Rihanna została miliarderką i najbogatszą kobietą w muzycznym świecie

Rihanna to także przykład sukcesu w mediach społecznościowych. Jej profil na Facebooku jest jednym z najpopularniejszych na platformie, śledzi go ponad 101 milionów użytkowników. Z kolei jej oficjalny kanał na YouTubie dorobił się już niemal 40 milionów subskrybentów. Na Twitterze wokalistkę obserwuje natomiast 102,5 fanów.

W 2017 roku Rihanna podjęła współpracę z koncernem LVMH i stworzyła własną markę kosmetyczną - Fenty. Linia przyniosła jej kolejną serię sukcesów.

Rihanna miliarderką. Tytułu nie przyniosły jej zyski z muzyki

Jak podaje "Forbes" majątek Rihanny wynosi obecnie 1,7 miliarda dolarów. Wynik czyni piosenkarkę najbogatszą muzyczką na świecie oraz drugą najbogatszą artystkę estradową. Pierwsze miejsce zajmuje Oprah Winfrey. Co ciekawe, to nie muzyka uczyniła z Rihanny miliarderkę.

1,4 miliarda dolarów z jej fortuny pochodzi z zysków ze sprzedaży kosmetyków Fenty Beauty. Produkty sygnowane nazwiskiem Rihanny odniosły natychmiastowy sukces. Są dostępne online oraz w sklepach Sephora, a przez pierwszy rok sprzedaży linia przyniosła ponad 550 dolarów przychodów. Pokonała tym samym inne marki założone przez celebrytów takich jak Kylie Cosmetics Kylie Jenner, KKW Beauty od Kim Kardashian i Honest Company Jessiki Alby.

loader