Zamknij

Rihanna, Kanye West i BTS najbardziej wpływowymi artystami w internecie!

Redakcja
03.07.2018 15:33

Magazyn „Time” przygotował listę 25 najbardziej wpływowych ludzi w internecie. Wśród nich nie mogło zabraknąć znanych nazwisk ze świata muzyki. W zestawieniu znaleźli się Rihanna, Kanye West i koreański boysband BTS, który w ostatnich miesiąc stał się światowym fenomenem.

Rihanna Kanye West
fot. Swan Gallet/WWD/REX/Shutterstock/EAST NEWS, Chelsea Lauren/REX Shutterstock/EAST NEWS

Rihanna, Kanye West i boysband BTS — najbardziej wpływowi w internecie

Internet to potężne narzędzie, z którego korzystają dziś dosłownie wszyscy. Wiele znanych osobistości potrafi swoimi działaniami w sieci wstrząsnąć mediami społecznościowymi i wywołać międzynarodową dyskusję.

Po raz kolejny magazyn „Time” przygotował listę 25 najbardziej wpływowych ludzi w internecie. Znaleźli się na niej m.in. Donald Trump i Kylie Jenner. W zestawieniu nie mogło zabraknąć również artystów z branży muzycznej.

Wyróżniona została Rihanna, która jednym wpisem z marca 2018 roku doprowadziła do globalnego bojkotu Snapchata. Barbadoska nie ukrywała oburzenia kontrowersyjną reklamą, która pojawiła się w popularnej aplikacji. Twórcy zadali użytkownikom krótkie pytanie: „co wolisz?”. Do wyboru były dwie odpowiedzi: spoliczkować Rihannę lub uderzyć Chrisa Browna. Afera przyniosła Snapchatowi wielomilionowe straty. Artystkę pochwalono także za zręczne wykorzystywanie mediów społecznościowych do promocji swoich kosmetyków i własnej linii bielizny.

Kanye West to kolejny muzyk na liście „Time”. Magazyn wspomniał o ogromnych kontrowersjach, jakie budzą często posty publikowane przez tego artystę w internecie. Mowa m.in. o publicznym poparciu polityki Donalda Trumpa czy szokującym wpisie na temat niewolnictwa, którym wywołał międzynarodowe oburzenie.

Za jednych za najbardziej wpływowych w sieci uznano także członków boysbandu BTS. Ich profile w mediach społecznościowych śledzi miliony osób. Koreańska grupa stała się światowym fenomenem, która podbił m.in. Stany Zjednoczone. BTS to pierwszy zespół k-pop w historii, którego płyta znalazła się na szczycie najlepiej sprzedających się albumów w USA.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/time.com/PK