Zamknij

"Moje życie było piekłem". Gwiazda "X Factor" ze łzami w oczach o wstrząsających kulisach branży

20.09.2022 16:32

Rebecca Ferguson zasłynęła jako finalistka „X Factor”. Jej kariera nie potoczyła się jednak tak, jak tego chciała. Piosenkarka ujawniła w serii nagrań na TikToku szokujące kulisy funkcjonowania w branży muzycznej. Porównała to do życia w piekle.

Rebecca Ferguson
fot. tiktok.com/@rebeccafergusonofficial

Rebecca Ferguson to brytyjska wokalistka wykonująca muzykę łączącą w sobie soul, r&b i jazz. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od programu „X Factor” w 2010 roku, kiedy zajęła drugie miejsce w siódmym sezonie. Niedługo później wydała debiutancki album „Heaven”, który został świetnie przyjęty przez słuchaczy i osiągnął sukces komercyjny.

Kolejne lata były jednak dalekie od ideału. Piosenkarka postanowiła w końcu wyznać prawdę i ujawnić, czego doświadczyła. Jej wspomnienia są wstrząsające.

Rebecca Ferguson o branży muzycznej. Ujawniła wstrząsające kulisy

Rebecca Ferguson opublikowała kilka poruszających nagrań na TikToku, gdzie ze łzami w oczach opowiedziała o swoich doświadczeniach z przemysłem muzycznym.

Okazuje się, że przez dziewięć lat przeżywała dramat, a ważne nazwiska w branży miały traktować ją jak „szmacianą lalkę”. W trakcie kariery podobno miała być również faszerowana tabletkami nasennymi.

Kilka lat temu miałam problem z dwiema ważnymi nazwiskami w branży. Moje życie stało się piekłem od dnia, kiedy zdecydowałam się bronić. Starałam się dużo o tym mówić. Zirytowałam dwie osoby, które miały dość dużą władzę i wpływy, dzięki czemu były w stanie utrudnić mi karierę – wyznała, nie ujawniając jednak dokładnie, kogo ma na myśli.

36-letnia wokalistka twierdzi, że przez konflikt promocja jednej z jej płyt, „Freedom” została umyślnie zablokowana m.in. na terenie Stanów Zjednoczonych.

Jak mówi sama Rebecca Ferguson, dziś czuje się już znacznie lepiej, ale zaznacza, że „nie życzy najgorszemu wrogowi” tego, co ją spotkało.

Nagrania piosenkarki pojawiły się zaledwie kilka tygodni po tym, jak sześciu uczestników brytyjskiego „X Factor” miało podobno pozwać należącą do Simona Cowella spółkę za rzekome „zastraszanie, złe traktowanie i zaniedbanie”.

Beyonce Justin Timberlake Britney Spears
11 Zobacz galerię
fot. FaceToFace/REPORTER/East News, AFP/EAST NEWS, Photo Image Press / Splash News/EAST NEWS

RadioZET.pl/dailymail.co.uk