Zamknij

Raymond Raposa nie żyje. Muzyk miał 41 lat

05.08.2022 09:32
Raymond Raposa
fot. LaundroMatinee/YouTube/Screen

Raymond Raposa nie żyje. Amerykański gitarzysta i wokalista znany pod pseudonimem Castanets miał 41 lat. Pożegnał go szef wytwórni.

Raymond Raposa nie żyje. Artysta znany pod pseudonimem Castanets był amerykańskim wokalistą oraz gitarzystą.

Raymond Raposa nie żyje. Muzyk miał 41 lat

O śmierci muzyka poinformowała jego długoletnia wytwórnia Asthmatic Kitty Records, którą kierował Sufjan Stevens, przyjaciel zmarłego twórcy.

Jak czytamy w oświadczeniu rodziny wokalisty:

Z wielkim smutkiem ogłaszamy dzisiaj śmierć Raymonda Raposa. Był wspaniałym synem, bratem, wujkiem, przyjacielem oraz muzykiem. Będzie nam go brakować.

Artysta zmarł w wieku 41 lat. Nie podano przyczyny jego śmierci.

Także Stevens pożegnał się z przyjacielem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Napisał:

Był jasną gwiazdą, dobrym przyjacielem, świetnym muzykiem. Praca z nim zawsze była wielką radością, duchową podróżą. Mamy dzisiaj ciężkie serca i przeżywamy głęboki smutek. Ray, niech twoja dusza lśni jasno po drugiej stronie.

Raymond Raposa nie żyje. Kim był wokalista znany pod pseudonimem Castanets?

Raposa urodził się w 1981 roku w Michigan City w Indianie. Zaczynał karierę jako muzyk free-jazzowy w grupie Womb. W wieku 15 lat podróżował po Stanach Zjednoczonych. Jego współpraca z Nathanem Delffsem zwróciła uwagę Sufjana Stevensa, który podpisał z nim kontrakt.

W 2004 roku Raposa wydał debiutancki album "Cathedral" pod pseudonimem Castanets. Potem nagrał jeszcze pięć płyt studyjnych. W 2012 roku zrezygnował ze swojego alter ego i wydał ostatni album pod własnym nazwiskiem.

RadioZET.pl/NME