Zamknij

Raper z Rosji popełnił samobójstwo po tym, jak odmówił udziału w wojnie? Miał 27 lat

Joanna Chojnacka
05.10.2022 11:32

Iwan Witalijewicz Petunin znany pod pseudonimem Walkie odebrał sobie życie. Istnieje wiele przesłanek, że raper zdecydował się na ten krok ze względu na wojnę.

Iwan Witalijewicz Petunin
fot. Russian Rap TV/YouTube/Screen

27-letni Iwan Witalijewicz Petunin był raperem z Rosji. Jak podają zagraniczne media, artysta miał popełnić samobójstwo po tym, jak powołano go do wojny w Ukrainie.

Nie chciał iść na wojnę, popełnił samobójstwo? Raper miał 27 lat

Petunin występował pod pseudonimem Walkie. Artysta przekazał swoim fanom, że "nie może znieść grzechu morderstwa" po tym, kiedy odebrał wezwanie na wojnę w Ukrainie. Zamiast tego miał wybrać samobójstwo.

Jak donosi Mail Online, ciało Petunina znaleziono niedaleko wieżowca w rosyjskim mieście Krasnodar po tym, jak artysta opublikował w sieci pożegnalne nagranie.

Raper już wcześniej służył w armii rosyjskiej, jednak tym razem nie chciał walczyć.

Jeśli oglądasz ten film, to oznacza, że ja już nie żyję. Nie mogę obciążyć swojej duszy grzechem morderstwa, nie chcę tego robić. Nie jestem gotowy zabijać dla żadnych ideałów. Wybieram drogę, w której na kartach historii zapiszę się jako osoba, która nie popierała tego, co się dzieje. Nie jestem gotowy chwycić za broń i zabijać reprezentantów własnego gatunku.

27-letni raper nie żyje. Nie chciał walczyć w Ukrainie

Artysta wcześniej leczył się psychiatrycznie i podkreślał, że z medycznych powodów nie może wrócić na front. Przed śmiercią miał zaznaczyć, że jego samobójstwo było "sposobem na wyrażenie ostatniego protestu".

27-latek był jednym z 300 tysięcy dodatkowych Rosjan, których Putin powołał do dalszej wojny z Ukrainą.

Walkie był bardzo płodnym raperem. Wydał aż 10 albumów od swojego debiutu w 2015 roku.

RadioZET.pl/NME/The Sun