Zamknij

Rammstein wygrał z naciągaczami? Bilety na koncerty zespołu znikną z jednej ze stron

03.10.2022 11:44

Rammstein uzyskał prawny zakaz sprzedaży biletów na koncerty na jednej ze stron. Użytkownicy serwisu potrafią zawyżać ceny wejściówek do absurdalnych kwot.

Rammstein
fot. Reynaud Julien/APS-Medias/ABACA/EAST NEWS

Rammstein już wkrótce ruszy w kolejną trasę koncertową po Europie. Muzycy postanowili wpłynąć na sposób dystrybucji wejściówek na swoje występy. Artyści zakazali jednej ze stron sprzedaży biletów, co może okazać się korzystne dla ich fanów.

Rammstein wygrał z naciągaczami? Bilety na koncerty zespołu znikną z jednej ze stron

Niemiecka grupa Rammstein złożyła wniosek o prawne zakazanie stronie Viagogo pośrednictwa sprzedaży biletów na ich nadchodzącą trasę koncertową. Muzycy rozpoczną tournée 22 maja 2023 roku, a w ramach występów zagrają także w Polsce. Wydarzenie w naszym kraju zapowiedziano na 30 lipca przyszłego roku. Metalowcy pojawią się wówczas na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Nikt, kto chce posłuchać na żywo wielkich hitów niemieckiej formacji, nie będzie miał możliwości zakupu biletów na koncerty za pośrednictwem Viagogo. Serwis zajmuje się handlem wejściówkami z drugiej ręki.

Rammstein zdecydował się na taki krok nie bez powodu. W serwisie nie brakuje naciągaczy, a ceny biletów potrafią być zawyżane przez sprzedających do absurdalnych kwot. Chociaż korzystanie ze strony jest bezpieczne oraz wygodne dla jego użytkowników, nie każdy zdaje sobie sprawę, że nie kupuje na niej wejściówek od organizatora.

Prawnik Rammstein: "Cieszymy się, że sąd (...) podziela naszą opinię"

Jak deklaruje prawnik zespołu, Sebastian Ott:

Kupujący często nawet nie zdają sobie sprawy, że nie kupują biletów bezpośrednio od organizatora tylko z rynku wtórnego. Ustawodawca dostrzegł to niedopatrzenie i zadziałał. Cieszymy się, że sąd okręgowy w Hamburgu podziela naszą opinię i zabronił łamania prawa.

Dzięki decyzji Rammstein jedno z miejsc, w których mogłoby dochodzić do zawyżania cen biletów na ich koncerty, zostało skreślone z listy. Fani zespołu mogą kupować wejściówki za pośrednictwem bileterii Eventim. 

ZOBACZ TEŻ: 5 największych koncertów wszech czasów. Do kogo należy rekord? [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/NME