Zamknij

Ralph Kaminski znów zaskakuje. Poruszający singiel "Planeta i ja" [WIDEO]

04.08.2022 16:08

Ralph Kaminski zaprezentował nowy singiel „Planeta i ja”. To kolejna zapowiedź jego następnej płyty, której premiera zbliża się wielkimi krokami. Do sieci trafił oficjalny teledysk utrzymany w podobnej stylistyce, co ostatnie klipy artysty.

Ralph Kaminski
fot. mat. prasowe / Youtube screen / Ralph Kaminsk

Ralph Kaminski robi furorę w ostatnich latach ze swoją muzyką. Na swoim koncie ma już trzy albumy, w tym płytę „KORA”, za którą w tym roku otrzymał prestiżowego Fryderyka. Został również nagrodzony w kategorii „Artysta roku”.

W maju wokalista otworzył kolejny rozdział w swojej karierze. Wkrótce ukaże się zupełnie nowy album Ralpha Kaminskiego, którego następna zapowiedź właśnie trafiła do sieci.

Ralph Kaminski w nowym singlu „Planeta i ja”

„Planeta i ja” to czwarty już singiel zapowiadający nowy album Ralpha Kaminskiego, którego data premiery pozostaje nieznana. Wcześniej słuchacze mogli posłuchać utworów „Bal u Rafała”, „Duchy” i „Krystyna”. Ten ostatni jest hołdem dla babci artysty.

W internecie pojawił się również oficjalny teledysk promujący „Planeta i ja”. Podobnie jak poprzednie klipy, wideo jest utrzymane w dość teatralnej stylistyce kojarzącej się chociażby z latami osiemdziesiątymi.

Ralph Kaminski opublikował w mediach społecznościowych nagranie zza kulis kręcenia klipu. Jak się okazuje, wideo powstało w środku w nocy w maju.

Ralph Kaminski to nie tylko wokalista, ale również autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz scenarzysta i reżyser teledysków. Wydał łącznie trzy albumy utrzymane w klimacie alternatywnego popu: "Morze" (2016), "Młodość" (2019) oraz "KORA" (2021). Jest laureatem m.in. Fryderyka i Paszportu „Polityki”.

Zobacz: Ralph Kaminski: Ciężko żyć w przestrzeni, która próbuje wykluczać [WYWIAD]