Zamknij

Ralph Kaminski z Paszportem "Polityki" 2021. Na scenie zachwycał się Torbicką: "Uwielbiam Panią"

19.01.2022 09:08
Ralph Kaminski Grażyna Torbicka
fot. mat. prasowe Paszporty POLITYKI / Teodor Klepczyński

Ralph Kaminski został laureatem Paszportów "Polityki" 2021. W trakcie odbierania nagrody artysta nie krył wzruszenia. Nie zabrakło podziękowań, a także komplementów pod adresem Grażyny Torbickiej. Kaminski zachwycał się prowadzącą gali.

Ralph Kaminski otrzymał Paszport "Polityki" 2021 w kategorii Muzyka popularna, pokonując innych nominowanych – Pawła Szamburskiego i Ifi Ude.

We wtorkowy wieczór zwycięzca pojawił się na scenie, gdzie osobiście odebrał nagrodę. Ralph Kaminski wygłosił emocjonalne przemówienie, a także skomplementował Grażynę Torbicką. "Wygląda Pani przepięknie" – powiedział zdobywca Paszportu "Polityki" 2021.

Ralph Kaminski zdobył Paszport "Polityki" 2021. Na scenie komplementował Torbicką

Paszporty "Polityki" 2021 rozdane. Jednym z laureatów tej słynnej nagrody kulturalnej przyznawane od 1993 roku został Ralph Kaminski.

Za osobowość i umiejętność odróżnienia się od innych. Za piosenki tworzone od początku do końca po autorsku, ale też za wyjątkowy dar przekuwania znanego już repertuaru we własną kreację artystyczną – tak uzasadnił nagrodę dla Kaminskiego tygodnik "Polityka".

Zobacz także: Ralph Kaminski: Ciężko żyć w przestrzeni, która próbuje wykluczać [Wywiad dla RadioZET.pl]

Ralph Kaminski nie krył emocji, kiedy pojawił się na scenie. Wygłosił poruszającą przemowę, w której przyznał, że nagroda Paszportów "Polityki" była jego marzeniem.

Jestem zestresowany i ogromnie wzruszony. Nigdy nie spodziewałem się, że będzie mi się chciało płakać, ale przyznam, że ta nagroda była dla mnie ogromnym marzeniem. Myślałem, że nigdy nie dostanę nominacji, więc już ta nominacja jest dla mnie ogromnie ważna – powiedział Ralph i dodał: "Chciałem podziękować przede wszystkim osobom, bez których dziś tutaj bym nie stał. Moja praca jest spełnieniem moich marzeń, ale przeszedłem długą drogę, aby być tutaj i móc swobodnie wykonywać ten zawód i się tym cieszyć".

Tuż przed zejściem ze sceny Ralph Kaminski usłyszał także kilka miłych słów od Grażyny Torbickiej. Wokalista natychmiast zareagował na wypowiedź prowadzącej i skomplementował ją.

Ja tylko dodam od siebie, że ja chyba śnię. Po prostu uwielbiam Panią. Wygląda Pani przepięknie – powiedział artysta do 62-latki.

Posłuchaj podcastu

Paszporty Polityki 2021: zwycięzcy i laureaci

  • Film: Aleksandra Terpińska
  • Teatr: Dominik Strycharski
  • Sztuki wizualne: ex aequo Jana Shostak i Mikołaj Sobczak
  • Literatura: Łukasz Barys
  • Muzyka poważna: Teoniki Rożynek
  • Muzyka popularna: Ralph Kaminski
  • Kultura cyfrowa: Tomasz Konrad Ostafin
  • Kreator kultury – nagroda specjalna: Katarzyna Nosowska
  • Kultura zdalna – nagroda specjalna: Unsound Festival