Zamknij

Ralph Kaminski wystąpi na Eurowizji? Artysta zabrał głos

17.11.2021 14:43

Ralph Kaminski na Eurowizji? Wokalista zdradził, co sądzi o swoim udziale w międzynarodowym konkursie. Udział piosenkarza w rywalizacji jest możliwy?

Ralph Kaminski
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Ralph Kaminski to jeden z najbardziej barwnych artystów polskiej muzyki alternatywnej. Wokalista nagrał niedawno album "Kora", na którym zaprezentował swoje wyjątkowe interpretacje utworów Maanamu.

Ralph Kaminski wystąpi na Eurowizji? Artysta zabrał głos

Artystę wyróżnia przemyślany wizerunek. Kaminski bawi się modą, makijażem, łamie stereotypy, walczy z uprzedzeniami, a na scenie zawsze wygląda zjawiskowo. Ostatni zwycięzcy Konkursu Piosenki Eurowizji - grupa Maneskin to także artyści nieuznający w swojej sztuce kompromisów. Nic więc dziwnego, że fani Ralpha zastanawiają się, czy nie przyszedł czas na to, aby to ich ulubieniec reprezentował Polskę na międzynarodowym konkursie.

Co sam Kaminski myśli o swojej obecności na scenie Eurowizji? O zdanie na ten temat zapytał artystę portal Plejada. Muzyk przyznał, że pracuje nad nowym projektem, który świetnie pasowałby do konkursu.

Uważam, że mój nowy projekt jest bardzo eurowizyjny. Ta Eurowizja się zmienia - z jednej strony to wciąż cekiny i dobra zabawa - to jest tradycja, to musi być, ale to także wspaniała platforma promocyjna, też dla polskiej muzyki. Każdy - oprócz naszego polskiego reprezentanta - miał zaplanowany mini tour po Europie.

Ralph Kaminski: Chciałbym tam pojechać, ale teraz to chyba niemożliwe

Kaminski jasno zaznaczył, że chciałby zaprezentować się na Eurowizji, jednak dodał, że jest to raczej niemożliwe.

Muzykowi najprawdopodobniej chodziło o sposób wyboru reprezentantów Polski w konkursie. Kiedyś decydowali o tym słuczacze - dzisiaj reprezentanci Telewizji Polskiej. Ze względu na swoje przekonania, Kaminski może mieć kłopot z przychylnością TVP.

loader