Zamknij

Rafał Kozik: kim jest finalista "The Voice of Poland 12"? [INSTAGRAM, STUDIA, Must be the Music]

04.12.2021 18:10

Rafał Kozik to jeden z czterech finalistów 12. edycji "The Voice of Poland". Wokalista ma szansę już 4 grudnia zostać najlepszym głosem w naszym kraju. Kim jest Rafał Kozik? Poniżej znajdziesz szczegóły na temat jego Instagrama, przebiegu kariery, występu w "Must be the Music. Tylko Muzyka", wykształcenia i zawodu.

Rafał Kozik
fot. Jan Bogacz / TVP / mat. prasowe

Rafał Kozik - kim jest finalista "The Voice of Poland"?. Studia, Instagram, zawód, studia i dotychczasowy przebieg muzycznej kariery, - sprawdź najważniejsze informacje o jednym z finalistów 12. edycji znanego show TVP.

Rafał Kozik: kim jest finalista "The Voice of Poland 12"? [INSTAGRAM, MUST BE THE MUSIC, WYKSZTAŁCENIE]

Rafał Kozik pochodzi z Rybnika. Nikt z jego bliskich nie grał na żadnym instrumencie ani nie śpiewał. Talent chłopaka został odkryty przez przypadek. Jego umiejętności zauważyła nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej nr. 21 w Rybniku - Agnieszka Paduszek (Dziwoki).

W "The Voice of Poland" wokalista jest podopiecznym Sylwii Grzeszczak. W trakcie castingów zaczarował wszystkich utworem "Bo jesteś ty” Krzysztofa Krawczyka. Wspomniany występ jako jedyny z Przesłuchań w Ciemno w tym sezonie "The Voice of Poland” przekroczył milion wyświetleń na oficjalnym kanale programu na YouTube. Swoje fotele w trakcie występu odwrócili Sylwia Grzeszczak i Marek Piekarczyk. W Bitwie Rafał Kozik pokonał Wiktora Zwierzyńskiego, dzięki czemu w Nokaucie mógł zaśpiewać przebój "Another Day” Buckshot LeFonque, który zapewnił mu wejście do etapu Live. Zaprezentowany w półfinale singiel Rafała nosi tytuł "Zimny front”.

Rafał Kozik posiada konto na Instagramie. Muzyk zamieszcza w nim nie tylko selfie, ale także nagrania, na których prezentuje wyjątkowy głos. Wokalistę obserwuje już ponad 7 tysięcy osób.

Rafał Kozik: zawód, wykształcenie, występ w "Must Be The Music. Tylko Muzyka" i Międzynarodowy Festiwal Piosenki

Chociaż Rafał Kozik kocha muzykę i chce połączyć z nią swoją przyszłość, wokalista zdecydował, że poświęci czas także na zdobycie mniej artystycznego fachu. Wokalista pracuje jako specjalista ds. jakości w firmie produkującej elementy karbonowe i studiuje na kierunku "Zarządzanie Jakością” na Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

"The Voice of Poland" nie jest pierwszym programem typy talent show, w którym uczestniczył Kozik. Sześć lat temu artysta pojawił sie w 11. edycji "Must Be The Music. Tylko Muzyka", gdzie wykonał utwór "How Deep Is Your Love".

W czasach szkolnych poświęcał wiele czasu na ćwiczenia wokalne, aby mieć większe szanse na zwycięstwa w konkursach. Jeden z nich udało mu się wygrać. W 2008 roku zajął 1. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Żorach. Od 6 lat Rafał Kozik działa w małym zespole, z którym uświetnia ceremonie ślubne, wesela i inne wydarzenia.

Finał "The Voice of Poland 12": kiedy i kto wystąpi? [FINALIŚCI]

Finał "The Voice of Poland 12" odbędzie się w sobotę, 4 grudnia o godz. 20:00. W ostatnim odcinku programu zmierzy się czterech finalistów:

loader

RadioZET.pl/mat. prasowe