Zamknij

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia. To nie koniec problemów wokalisty, rusza kolejny proces

18.08.2022 10:04

R. Kelly niedawno został skazany na 30 lat pozbawienia wolności. Jednak to nie koniec problemów artysty. Ruszył kolejny proces przeciwko muzykowi, usłyszał 13 zarzutów.

R. Kelly
fot. E. JASON WAMBSGANS/AFP/East News

R. Kelly, a właściwie Robert Sylvester Kelly to znany amerykański piosenkarz i producent muzyczny. Twórca jest najbardziej znany ze swojego hitu "I Believe I Can Fly" z 1996 roku, za który otrzymał Grammy.

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia. Rusza kolejny proces wokalisty

Kiedy w 2019 roku wyemitowano film dokumentalny na temat licznych przestępstw, których miał się dopuścić artysta, wizerunek piosenkarza mocno ucierpiał. Wytwórnia zerwała z nim kontrakt, a Kelly został ponownie oskarżony i aresztowany.

W czerwcu 2022 roku prokuratura domagała się dla muzyka przynajmniej 25 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł jednak, że wokalista spędzi za kratkami 30 lat, a także będzie musiał zapłacić karę w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Prokuratura wraca do sprawy R. Kelly'geo sprzed 14 lat

Jednak to nie koniec problemów znanego wokalisty. 17 sierpnia w Chicago ruszył kolejny proces Kelly'ego. Ponownie ma on charakter federalny.

Jak donosi Interia, artysta usłyszał 13 zarzutów dotyczących tworzenia, posiadania dziecięcej pornografii oraz nakłaniania nieletnich do nielegalnych aktywności seksualnych czy utrudniania pracy wymiarowi sprawiedliwości.

Prokuratura postanowiła wrócić do sprawy artysty z 2008 roku, kiedy został oczyszczony z podobnych zarzutów. Oskarżyciele oświadczyli, że Kelly groził wówczas świadkom i ich rodzinom.

RadioZET.pl/Interia