Zamknij

Przystanek Woodstock zmienia nazwę na PolAndRock Festival

Redakcja
08.03.2018 11:42

Przystanek Woodstock zmienia nazwę. Od tego roku impreza będzie nazywała się PolAndRock Festival. Festiwal odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. O zmianie oficjalnie poinformował Jurek Owsiak na Facebooku.

Przystanek Woodstock PolAndRock Festival
fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter/EAST NEWS

Przystanek Woodstock zmienia nazwę na PolAndRock Festival

Przystanek Woodstock, jeden z najsłynniejszych i najważniejszych polskich festiwali, nie będzie nosił już takiej nazwy. Tegoroczna edycja imprezy będzie zatytułowana Pol'and'Rock Festival. Festiwal nadal będzie miał charakter niekomercyjny, a jego organizacją zajmie się oczywiście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Jurkiem Owsiakiem na czele.

 - Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa – informuje Jurek Owsiak na Facebooku.

PolAndRock Festival 2018: termin, kto zagra

PolAndRock Festival 2018, czyli dawny Przystanek Woodstock, zaplanowano na 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Festiwal pozostanie imprezą niebiletowaną. Będzie to jego 24. edycja.

W trakcie PolAndRock Festival 2018 zagrają m.in. Goo Goo Dolls, Lao Che, Arch Enemy, Balkan Beat Box czy Pablopavo.

- Przybywajcie do nas w sierpniu! Znów poczujemy tę radość bycia ze sobą. Znów zostawimy na kilka dni wszelkie troski, problemy, zmęczenie polską codziennością. Wspólnie z Wami zbudujemy tak cudowny świat społeczeństwa obywatelskiego. Świat tolerancji, otwartości, szacunku i wolności – pisze Jurek Owsiak.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK