Zamknij

Mija 21 lat od powodzi tysiąclecia. Utwór „Moja i Twoja Nadzieja” zapamiętamy na zawsze

Redakcja
11.07.2017 15:11

Mija 21 lat od wielkiej powodzi, która zabiła kilkadziesiąt osób i spustoszyła południowo-zachodnią część kraju. Grupa HEY postanowiła wtedy nagrać nową wersję piosenki „Moja i Twoja Nadzieja” i wydać ją jako singiel charytatywny. To jeden z tych utworów, który na zawsze pozostanie w pamięci wielu osób.

Mija 21 lat od powodzi tysiąclecia. Utwór „Moja i Twoja Nadzieja” zapamiętamy na zawsze
fot. Wikimedia Commons (Mistrz69, 1997), Youtube (HeyVEVO)

Powódź tysiąclecia w Polsce

Powodzi tysiąclecia, bo tak mówi się dziś o ogromnej fali powodziowej w lipcu 1997 roku, nie da się po prostu zapomnieć. Obfite opady deszczu doprowadziły do tragicznej sytuacji na terenie Polski, Austrii, Czech, Słowacji oraz Niemiec. Wielka woda zabiła łącznie 114 osób, zniszczyła wiele budynków i zalała m.in. Opole i Wrocław.

"Moja i Twoja Nadzieja '97"

Tuż po tragedii zespół HEY dedykował wszystkim powodzianom swój kawałek „Moja i Twoja Nadzieja”. Pierwotna wersja piosenki znalazła się na debiutanckim albumie „Fire” z 1993 roku. W 1997 roku nagrano utwór w zupełnie nowej odsłonie.

Do współpracy zaproszono wielu znakomitych polskich artystów, m.in. Czesława Niemena, Natalię Kukulską, Marylę Rodowicz i Edytę Bartosiewicz. Dochód ze sprzedaży charytatywnego singla trafił na konto akcji „Telewidzowie-Powodzianom”.

RadioZET.pl/PK