Zamknij
Polskie gwiazdy jednego utworu. Sprawdź, czy ich pamiętasz
  • sonnet
  • desu
  • flint
  • 9 Zobacz
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/Eastnews

„Chcę tu zostać”. „Mogę wszystko” czy „Rowery dwa” kiedyś nucili wszyscy. Dziś ciężko trafić na któryś z tych utworów w radiu, a jeszcze trudniej uchwycić ich wykonawców. Gwiazdy jednego utworu – obejrzyj galerię i sprawdź, czy znasz wszystkie piosenki.

Idealnym przykładem kariery, która kończy się na jednym hicie jest to, co przydarzyło się Ewelinie Flincie. W 2020 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu Idol i zajęła tam drugie miejsce. W kolejnym roku do sklepów trafił jej pierwszy album z utworem „Żałuję”. Grany we wszystkich stacjach radiowych, zdobywał pierwsze miejsca list przebojów. Niestety kolejne utwory nie powtórzyły tego sukcesu, a Ewelina Flinta w kolejnych latach całkiem zniknęła ze sceny muzycznej.

Piosenka „Kroplą deszczu” w wykonaniu Gabriela Fleszara jest jego jedynym hitem. Mimo, że artysta wiele razy próbował wrócić do show biznesu, nie udało mu się powtórzyć sukcesu z 1999 roku. Ostatnio brał udział w programie The Voice of Poland, a także był jednym z jurorów drugiej edycji programu Śpiewajmy razem. All Together Now.

W naszym zestawieniu poza wokalistami, znalazło się też parę zespołów, które zakończyły swą karierę na jednym przeboju. Mr. Zoob z utworem "Mój jest ten kawałek podłogi", czy De Su z "Życie cudem jest" może i zwojowali listy przebojów, ale żaden inny ich utwór nie powtórzył tego sukcesu. 

Obejrzyj galerię i zobacz, jacy jeszcze wykonawcy zasłynęli tylko z jednego utworu.