Zamknij

Polski wokalista ranny na scenie na znanym festiwalu. Zapadła się część scenografii

04.08.2022 09:37

Tomasz Konieczny, polski wokalista został ranny podczas festiwalu w Bayreuth. Część scenografii zapadła się, kiedy artysta występował na scenie.

Tomasz Konieczny
fot. Wojciech KUBIK/East News

W dniach 25 lipca - 1 września odbywa się tegoroczny Festiwal w Bayreuth. Tradycja wydarzenia sięga aż 1876 roku, kiedy to zorganizowano imprezę w bawarskim mieście po raz pierwszy. Koncerty są poświęcone wyłącznie twórczości wybitnego kompozytora Richarda Wagnera, odbywają się w specjalnym teatrze, który został w znacznej części zaprojektowany przez samego twórcę.

Tomasz Konieczny, polski bas baryton został ranny na festiwalu w Niemczech

W tym roku scena wagnerowskiego festiwalu okazała się pechowa dla polskiego śpiewaka. Tomasz Konieczny wcielił się w rolę Wotana w dramacie "Walkiria". W trakcie występu został zraniony złamanym oparciem fotela, który był częścią scenografii.

Artysta wykazał się niebywałym profesjonalizmem, kiedy siedzenie się zapadło. Jak donosi niemiecka agencja DPA, śpiewak nie tylko nie dał po sobie poznać, że coś jest nie tak, ale wytrzymał na scenie do końca drugiego aktu.

Polski śpiewak nie mógł dokończyć występu na Festiwal w Bayreuth

Dzięki postawie Koniecznego publiczność myślała, że zepsuty fotel na scenie to część artystycznego programu. Ze względu na obrażenia, w trzecim akcie artystę zastąpił Michael Kupfer-Radecky.

Jak czytamy na operalovers.pl, Michael Kupfer-Radecky to piąty śpiewak zakontraktowany do roli Wotana w tegorocznej inscenizacji "Pierścienia Nibielungów". Pierwszy artysta, któremu powierzono rolę - Gunther Groissbock zrezygnował, przed rozpoczęciem prób swój udział odwołal kolejny kandydat do roli - John Lundgren. Ostatecznie wybrano Tomasza Koniecznego i Egilsa Silinsa. 

loader