Zamknij

Polski artysta w globalnym zestawieniu Spotify. Pobił Eda Sheerana i Megan Thee Stallion

17.08.2022 11:09

Spotify przedstawił globalne zestawienie najpopularniejszych debiutów minionego weekendu na platformie. Polski artysta pokonał wielkie gwiazdy.

Ed Sheeran/Megan Thee Stallion
fot. Rex Features/East News/Keystone/Associated Press/East News

Spotify to jedna z największych platform streamingowych, która oferuje fanom muzyki niemalże nieskończony katalog dźwięków obejmujących wszystkie gatunki muzyczne. Serwis co jakiś czas publikuje zestawienia najpopularniejszej muzyki na świecie.

Na ostatniej liście topowych albumów wybranych na podstawie odsłuchań między 5, a 11 sierpnia królowała płyta "Un Verano Sin Ti" rapera o pseudonimie Bad Bunny. Na drugim miejscu pojawił się Harry Styles i jego "Harry's Home", a podium zamknęła Beyonce i krążek "Renaissance".

Mata pobił Eda Sheerana i Megan Thee Stallion w zestawieniu Spotify

Kolejne zestawienie opublikowane przez Spotify dotyczyło najchętniej odtwarzanych debiutów ostatniego weekendu. W pierwszej trójce wymienionych artystów pojawił się polski raper.

Na pierwszym miejscu listy widzimy piosenkę "Super Freaky Girl" Nicki Minaj, na drugim najnowszy kawałek Luana Santany i Luisy Sonzy. Trzecie miejsce natomiast należy do Maty, który podzielił się niedawno kawałkiem "JESTEM POJ384NY".

W przeciągu kilku dni utwór odtworzono ponad 2,1 miliona razy. Singiel nadal pozostaje hitem karty "Na czasie", gdzie zajmuje pierwsze miejsce w kategorii muzyka.

Mata Tour 2022. Gdzie i kiedy zagra Mata?

Artysta opublikował numer na półmetku trasy "Mata Tour", która odwiedzi jeszcze następujące miasta:

  • 3.09 - Lublin
  • 10.09 - Rzeszów
  • 16.09 - Toruń
  • 22.09 - Białystok
  • 1.10 - Łódź
  • 7.10 - Poznań
loader