Zamknij

Polscy muzycy zareagowali na wojnę w Ukrainie. Wyrażają wsparcie i zachęcają do pomocy

25.02.2022 14:47

Polscy muzycy sprzeciwiają się wojnie w Ukrainie. Artyści udostępniają flagi naszych sąsiadów i namawiają do udzielania wsparcia poszkodowanym przez bombardowania.

Lady Pank/Michał Wiśniewski/Enej
fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/Artur Zawadzki/REPORTER/Lukasz Kalinowski/East News

Od wczesnych godzin porannych 24 lutego 2022 roku trwa wojna w Ukrainie. Na kraj napadły wojska rosyjskie. Aktualny bilans ofiar, o którym informują władze ukraińskie to 137 osób. Mieszkańcy Ukrainy są gotowi walczyć za swój kraj - pod wojskowym biurem w Równe ustawiła się kolejka chętnych do rekrutacji.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Inwazja Rosji wstrząsnęła całym światem. Również w Polsce trwają zbiórki pieniędzy dla ofiar wojny, Polacy organizują również pomoc dla Ukraińców, którzy uciekają przed bombardowaniem do naszego kraju. O wsparcie, nieudostępnianie niesprawdzonych informacji i zachowanie spokoju apelują także artyści. Polscy muzycy wykorzystują swoje zasięgi i autorytet u fanów, aby wskazać sprawdzone miejsca zbiórek i zachęcić do pomocy naszym sąsiadom.

Polscy muzycy reagują na wojnę w Ukrainie

Na piękny gest w stronę Ukrainy zdecydowała się grupa Lady Pank. Podczas ostatniego koncertu muzycy zmienili słowa jednej z piosenek i zadedykowali ją Ukrainie.

Jak informuje na Twitterze Krzysztof Nowak, polski raper Jan-rapowanie w związku z zaistniałą sytuacją przełożył premierę swojego nowego utworu. Muzyk uznał, że to nie jest dobry moment na publikowanie swojej twórczości.

Flagę ukraińską i słowa wsparcia udostępnił na swoim Instagramie także Adam Nergal Darski z grupy Behemoth:

Polski zespół rockowy The Stubs zagrał 24 lutego w Krakowie. Muzycy postanowili, że cały dochód ze sprzedanego merchu przeznaczy na Fundację Ocalenie, która pomaga Ukraińcom uciekającym przed wojną.

Grupa Enej opublikowała na swoim Facebooku wymowny utwór "Brat za Brata".

Michał Wiśniewski opublikował na Instagramie grafikę z ukraińskim napisem głoszącym: "Walcz o swoją wolność. Jesteśmy z tobą".

Flagi ukraińskie zagościły także na profilach społecznościowych Krzysztofa Skiby, Tomasza Organka, Meli Koteluk, Pawła Domagały, rapera KęKę czy organizatorów Mystic Festival.

loader