Zamknij

Pol'and'rock Festival z pierwszą zagraniczną gwiazdą. W imprezie weźmie udział tylko 20 tys. osób

08.06.2021 13:09

Pol'and'Rock Festival 2021 ogłasza pierwszą zagraniczną gwiazdę w line-upie. Impreza ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w tym roku w nieco innym charakterze, jednak organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby wydarzenie było atrakcyjne i bezpieczne dla uczestników.

Pol'and'Rock Festival
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Pol'and'Rock Festival w tym roku ponownie odbędzie się w innej formule niż ta, do której przyzwyczaili się jego fani. Impreza w zeszłym roku przeniosła się do sieci i zamiast spotkania w Kostrzynie nad Odrą, słuchacze dostali zaproszenie na Najpiękniejszą Domówkę Świata i spędzili ją przed ekranami swoich komputerów. Pandemia koronawirusa trwa, jednak obostrzenia umożliwiły organizatorom stworzenie wydarzenia ponownie w wersji live. Ponownie na pewnych warunkach.

Pol'and'Rock Festival 2021 tylko dla zaszczepionych

Koncerty plenerowe mogą odbywać się wyłącznie dla 250 osób, co jest ogromnym wyzwaniem logistycznym i finansowym dla organizatorów. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione przeciw COVID-19, dlatego Pol'and'Rock postanowił wprowadzić ograniczenia uczestnictwa w imprezie. Pierwszy raz w historii wydarzenie będzie biletowane, a na terem festiwalu dostaną się wyłącznie osoby zaszczepione. Dzięki tym decyzjom na lotnisku Makowice-Płote, gdzie w tym roku odbędzie się Pol'and'Rock, będzie mogło pojawić się 20 tysięcy osób. W porównaniu ze statystykami z poprzednich lat, liczba jest naprawdę niewielka.

Zobacz także

Pol'and'Rock Festival 2021 odbędzie się w dniach 29-31 lipca. Póki co organizatorzy poinformowali, że na scenie pojawi się grupa Dżem. Z kolei gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych będzie Arkadiusz Jakubik oraz ekipa programu "Down the road". Jak głosi kolejne ogłoszenie, na ASP pojawi się także Łukasz Czepiela - pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race.

Pol'and'Rock Festival 2021 z pierwszą zagraniczną gwiazdą

Do line-upu imprezy dołączyła także pierwsza zagraniczna gwiazda. Ze względu na ograniczenia dotyczące podróżowania i odwołane festiwale na całym świecie, planowani wcześniej artyści nie będą mogli pojawić się na Pol'and'Rocku. Jednak są i tacy, którzy wystąpią na Najpiękniejszym Festiwali Świata mimo przeciwności. Wśród nich znalazła się formacja Dubioza Kolektiv.

Kapela pojawi się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata już po raz 3. Publiczność jeden z występów nagrodziła nawet nagrodą Złotego Bączka.

"W duchu iście bałkańskiej tradycji muzycy sięgnęli po inspiracje z najróżniejszych gatunków muzycznych, przeplatając lokalne smaczki z muzyką pochodzącą z całego świata, taką jak ska, punk, reggae, elektronika i hip-hop. Muzycy z Dubiozy Kolektiv śpiewają po angielsku, hiszpańsku i pendżabsku, co odzwierciedla kosmopolityczny charakter twórczości formacji" - czytamy w zapowiedzi koncertu.

loader