Zamknij

Piotr Lato wydaje debiutancką płytę. Jak dziś wygląda gwiazda "Big Brothera"?

17.05.2021 09:04

Piotr Lato to jeden z najlepiej zapamiętanych uczestników pierwszej, historycznej edycji programu "Bih Brother". Muzykalny Lato wyda wkrótce swój debiutancki album "Dust Bowl Desert Night Fantasies".

Piotr Lato
fot. WOJTEK STEIN/REPORTER/East News

Piotr Lato znany fanom programu "Big Brother" jako Picia, już w programie dał się poznać od swojej muzycznej strony. Na ekranie często pojawiał się w towarzystwie gitary, a uważne oko widza mogło dostrzec, chociażby jego koszulkę z logiem Metalliki. Po 20 latach od premiery reality show Lato powraca ze swoim debiutanckim albumem.

Piotr Lato z "Big Brothera" wyda swój debiutancki album. Kiedy premiera? 

"Dust Bowl Desert Night Fantasies” to debiutancki krążek Piotra Lato – muzyka, kompozytora i autora tekstów, w przeszłości uczestnika popularnych programów telewizyjnych, takich jak "Idol", "The Voice of Poland", czy "Big Brother". Jak czytamy w zapowiedzi krążka:

"Solowy debiut artysty to połączenie rocka oraz miłości do muzyki grunge, który przekona do siebie nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Nietuzinkowy wokal, a także niezwykły klimat wydawnictwa świadczą o dużej wrażliwości artystycznej autora i są gwarancją jakości materiału zawartego na płycie."

Album zadebiutuje już 28 maja 2021 roku na platformach streamingowych takich jak Spotify, Tidal, Apple Music oraz Deezer.

"Jak skomentować coś, o czym marzyło się, do czego dążyło przez niemal 20 lat? Cóż, to nie jest płyta rozrywkowa. To zdecydowanie płyta nocna, hołd złożony nocy i tej pięknej wolnej od nadmiaru cywilizacji przestrzeni" - opowiada o płycie sam Piotr Lato.

Muzyczny debiut Piotra Lato wydany został w wyniku akcji crowdfundingowej.

Piotr Lato. Jak teraz wygląda?

Losy Piotrka Lato możecie śledzić między innymi na jego Instagramie, gdzie dzieli się głównie swoją twórczością, ale również kulisami z życia prywatnego. Muzyk nie jest raczej typem osoby, która często publikuje w sieci swoje "selfiaki", jednak jeśli jesteście ciekawi, jak dziś wygląda Picia, możecie obejrzeć nagranie poniżej.

loader