Zamknij

Pink ostro do części swoich fanów: "Nigdy więcej, k**wa, nie słuchajcie mojej muzyki"

29.06.2022 09:15
Pink
fot. Xavier Collin/Image Press Agency/BWP Media/East News

Pink w mocnych słowach sprzeciwiła się zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego w Stanach Zjednoczonych. Zwróciła się do swoich słuchaczy.

Pink to znana amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, tancerka, aktorka i producentka muzyczna. Wokalistka sprzedała przez lata kariery przeszło 110 milionów płyt na całym świecie.

Pink ostro o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego w USA

Artystka jest kolejną osobą, która w mocnych słowach ustosunkowała się do zmian w prawie aborcyjnym w USA. Niedawno informowaliśmy, że Billie Joe Armstrong, lider grupy Green Day w związku z sytuacją w Stanach Zjednoczonych krzyczał ze sceny o zrzeczeniu się obywatelstwa kraju.

Przeciwni zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych w Ameryce są także Lizzo, Olivia Rodrigo i Hailey Bieber. Pink wyraziła swój gniew wobec zmian na Twitterze.

Pink zwróciła się do części swoich fanów: "Nigdy więcej, k**wa, nie słuchajcie mojej muzyki"

Artystka skierowała mocne słowa nie tylko do przeciwników aborcji, ale również rasistów i homofobów. Wokalistka nie chce, aby osoby o wymienionych poglądach słuchały jej muzyki.

Żeby była jasność. Jeśli uważacie, że macice lub sprawy homoseksualistów należą do rządu albo, że rasizm jest okej - to w imię waszego Boga apeluję: nigdy więcej, k**wa, nie słuchajcie mojej muzyki. Rozumiemy się?

Przyczyną sporów w Ameryce jest decyzja Sądu Najwyższego, który został ogłoszony 24 czerwca 2022 roku. Uchylono wówczas precedensowy wyrok w sprawie Roe vs. Wade. Przez ostatnie 50 lat aborcja była legalna na terenie USA przez cały okres ciąży. Poszczególne stany mogły wprowadzić własne regulacje wyłącznie w sprawie ograniczeń w dokonywaniu aborcji w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Dzisiaj taki stan rzeczy to już historia.