Zamknij

„Pięć minut łez“: Ralph Kaminski promuje „Moje wspaniałe życie“. Zobacz klimatyczny teledysk [WIDEO]

19.08.2021 13:49

Ralph Kaminski promuje film Łukasza Grzegorzka „Moje wspaniałe życie“. Artysta nagrał własną wersję hitu „Pięć minut łez“ z repertuaru Perfectu. Jak brzmi wersja Ralpha? I co zaskakującego dzieje się w teledysku do utworu? Sprawdźcie sami!

Pięć Minut łez - kadr z teledysku
fot. materiały prasowe Fonobo

Raplh Kaminski wypuścił nowy utwór. „Pięć minut łez” to nowa wersja słynnego szlagieru grupy Perfect z gościnnym udziałem Haliny Żytkowiak z 1993 roku. Kamiński nagrał własną wersję utworu na potrzeby filmu fabularnego „Moje wspaniałe życie” w reżyserii Łukasza Grzegorzka. 

Jest to opowieść o życiu pewnej nauczycielki, która próbuje przejąć kontrolę nad własnym życiem, po tym jak czuje, że gdzieś się w tej swojej codzienności zagubiła.

„Pięć minut łez” – zobacz teledysk do nowego utworu Ralpha Kaminskiego 

W sieci zadebiutował właśnie nowy utwór Ralpha Kaminskiego, któremu towarzyszy intrygujący, klimatyczny teledysk, nawiązujący do samego filmu. Materiał prezentuje się następująco:

Artysta przyznał, że od zawsze marzył, by nagrać utwór, który zostanie wykorzystany w filmie. Kiedy więc otrzymał propozycję nagrania coveru słynnego, choć zapomnianego szlagieru, nie wahał się długo.

"Wspaniale było również pracować z Andrzejem “Izim” Izdebskim, z którym nagrałem obie moje płyty. Usłyszenie „Pięciu minut łez” na uroczystej premierze podczas festiwalu Nowe Horyzonty było spełnieniem marzeń" – zdradził artysta.

Kaminski jest też niezwykle zadowolony, że to właśnie film Łukasza Grzegorzka jest tym, w którym może spełnić swoje muzyczno-filmowe marzenie. W następujących słowach Ralph wypowiedział się o samym filmie "Moje wspaniałe życie": 

"To piękna i wzruszająca historia, która skłania do refleksji. Seans był dla mnie ogromnie poruszający, ponieważ główna bohaterka kojarzyła mi się z mamą".

„Moje wspaniałe życie” – zwiastun filmu Łukasza Grzegorzka

Piosenka jest częścią filmu „Moje wspaniałe życie”, który miał swoją światową premierą podczas trwającego właśnie festiwalu filmowego Nowe Horyzonty.  Wybór artysty do zaśpiewania utworu był nieprzypadkowy, gdyż jak zdradził sam reżyser w swoich mediach społecznościowych:

„Kiedy rok temu realizowaliśmy zdjęcia do "Mojego wspaniałego życia", podczas wieczornych posiadówek ekipy był jeden artysta, którego piosenki często nam towarzyszyły. Ralph Kamiński. Tym większą mam teraz radość dzieląc się utworem "Pięć minut łez", promującym nasz film, w cudownej interpretacji Ralpha (muzyka Zbigniew Hołdys, słowa Andrzej Mogielnicki)”.

„Moje wspaniałe życie” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem filmu jest Łukasz Grzegorzek, twórca świetnie przyjętych filmów „Kamper” i „Córka Trenera”. Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska, Paweł Kruszelnicki, Jakub Zając, Leon Grzegorzek, a w niewielkiej roli można zobaczyć także Karolinę Bruchnicką, która wcielała się w główną bohaterkę poprzedniego filmu reżysera.

loader

„Moje wspaniałe życie” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbyła się w czwartek 12 sierpnia podczas Festiwalu Nowe Horyzonty. Produkcja wyświetlana będzie także podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zanim trafi do regularnej dystrybucji kinowej jesienią tego roku.

Czytaj także: Weekend 21-22 sierpnia: Co obejrzeć na VOD: Netflix, HBO GO, Apple TV+ i innych?

RadioZET.pl/materiały prasowe Gutek Film/Facebook