Zamknij

Papież Franciszek odwiedził sklep muzyczny i wyszedł z płytą CD. To nie pierwsza jego wizyta

19.01.2022 13:50
Papież Franciszek
fot. TZ/East News/East News

Papież Franciszek opuścił Watykan, żeby wybrać się do sklepu muzycznego. Odwiedził Stereo Sound w Rzymie, z którego wyszedł z nową płytą CD.

Papież Franciszek w związku ze swoją funkcją musiał pogodzić się również z faktem, że trudno mu poruszać się po ulicach miast bez przyciągania uwagi gapiów oraz mediów. Ostatnio udał się do sklepu muzycznego w Rzymie, co nie umknęło reporterom.

Papież Franciszek w sklepie muzycznym w Rzymie

Jeden z nich przyłapał duchownego podczas wizyty w sklepie Stereo Sound. Papież odwiedził miejsce, które niedawno zostało wyremontowane, aby pobłogosławić lokal oraz jego pracowników.

Informacja o wycieczce papieża ukazała się w watykańskiej gazecie. Franciszek odniósł się do tekstu i przyznał:

Nie zaprzeczam, że to straszny pech, że po zastosowaniu wszelkich środków ostrożności i tak wpadłem na dziennikarza. Ale nie można w takich sytuacjach tracić poczucia humoru.

Oprócz tego papież podkreślił, że w jego funkcji najbardziej brakuje mu możliwości chodzenia na długie spacery. Uwielbiał je za czasów, kiedy jeszcze nie był rozpoznawalny i mógł do woli przechadzać się ulicami Buenos Aires.

Papież Franciszek wyszedł ze sklepu muzycznego w Rzymie z płytą CD

Papież zwrócił się w żartobliwych słowach do Martineza-Brocala, który udokumentował jego wizytę w sklepie:

Dziękuję, że wykonałeś swoją pracę, nawet jeżeli naraziło to papieża na kłopoty.

W rozmowie z The Associated Press, właściciele sklepu opowiedzieli, że Franciszek pojawił się u nich niespodziewanie.

Wszedł do sklepu i to było niesamowite spotkanie. Tak jak obiecał, pobłogosławił nasz lokal.

Danilo Genio, współwłaściciel StereoSound zdradził, że Franciszek jest długoletnim klientem sklepu. Podobno kiedy był księdzem, arcybiskupem, a potem kardynałem zawsze wpadał do przybytku podczas swoich wizyt w Rzymie.

Podczas ostatniej wizyty papież Franciszek nie dokonał żadnego zakupu. Jednak właściciele sklepu nie wypuścili go z pustymi rękami. Duchowny otrzymał w prezencie płytę CD z muzyką klasyczną.

RadioZET.pl/foxnews.com