Zamknij

Organek z teledyskiem do singla "Samoloty". Zespół zaangażował prawdziwych bohaterów

22.06.2022 09:42
Organek z teledyskiem do singla "Samoloty". Zespół zaangażował prawdziwych bohaterów
fot. Materiały prasowe

Organek opublikował teledysk do singla "Samoloty". Utwór opowiada o tęsknocie, a poruszający klip przypomina nam o ludziach, których już nie ma obok.

Organek opublikował najnowszy teledysk do singla "Samoloty". Reżyserem wzruszającego materiału jest Marek Skrzecz, a autorem zdjęć Kacper Sędzielewski. W klipie widzimy prawdziwych bohaterów i prawdziwe historie.

Organek z klipem do utworu "Samoloty"

Jak zwykle w przypadku zespołu Organek, w utworze ogromną rolę odgrywa tekst. Tomasz Organek, który napisał słowa do utworu "Samoloty” przyzwyczaił słuchaczy do tego, iż w swojej twórczości porusza bardzo ważne tematy.

Lider zespołu o najnowszym numerze mówi słowami:

Za każdym razem, kiedy patrzę w niebo i widzę lecący samolot, czuję coś w rodzaju tęsknoty za czymś bliżej nieokreślonym. Tęsknoty za podróżą, ucieczką, za lepszym życiem, ludźmi, których nie ma. I o tym jest właśnie ta piosenka. O pustce, której nijak nie da się wypełnić.

"Samoloty" grupy Organek wzruszają i skłaniają do refleksji

Reżyser klipu dodaje swoje własne przemyślenia:

Każdy z nas o czymś marzy lub za czymś tęskni. Gdy do tego dodamy swoich bliskich lub wspomnienia z dzieciństwa, to zaczynają pojawiać się uczucia, które łączą nas wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy narodowość. Angażując do wideoklipu prawdziwych bohaterów, chciałem w autentyczny sposób opowiedzieć widzom właśnie o tych prostych, a zarazem bardzo ważnych uczuciach.

Utwór pochodzi z albumu "Na razie stoję, Na razie patrzę” wydanego w 2021 roku.