Zamknij

Orange Warsaw Festival 2017: dojazd, płatności, otwarcie bram

Redakcja
02.06.2017 11:50
Orange Warsaw Festival 2017 informacje praktyczne
fot. ons.pl

Kings Of Leon, Years & Years, Maria Peszek i Kamp! - to tylko wybrane gwiazdy pierwszego dnia Orange Warsaw Festival 2017. Wydarzenie rozpoczyna się 2 czerwca o 15:00 - czyli już za kilka godzin. Zanim ruszycie do miasteczka festiwalowego na warszawskim Służewcu, sprawdźcie najważniejsze informacje praktyczne: jak dojechać, o której otwarcie bram, gdzie wymienić bilet na opaskę?

Orange Warsaw Festival 2017 to dwie sceny, dwa dni koncertów, muzyki i zabawy na warszawskim Służewcu. Przed nami wystąpią polskie i zagraniczne gwiazdy, takie jak Kings of Leon, Imagine Dragons, Martin Garrix, Justice, Łona i Webber i nie tylko. Zanim rozpocznie się impreza, mamy dla Was garść najważniejszych informacji praktycznych.

Jak dojechać na OWF - komunikacja miejska

Największa liczba festiwalowiczów przybędzie komunikacją miejską. Ci, którzy już wcześniej wymienili bilety na opaski, będą mogli skorzystać z przejazdów bezpłatnych. Specjalnie na okres festiwalu ZTM wprowadził zmiany w rozkładach, ułatwiające przyjazd i powrót z imprezy.

"W dniach 2 i 3 czerwca br. każdego dnia od godz. 14:30:
1) przystanki autobusowe w zespole przystankowym WYŚCIGI obowiązywały będą dla wszystkich linii dziennych i nocnych (do końca kursowania każdej nocy) jako stałe,
2) uruchamia się dla linii 504 jako stały przystanek WYŚCIGI 01,
3) każdego dnia w ramowych godzinach 14:30 – 23:00 uruchamia się linię 300 kursująca wg specjalnego rozkładu jazdy na trasie: METRO WILANOWSKA 16 – al. Wilanowska – Puławska – WYŚCIGI 01 – Puławska – zawrotka na wysokości ul. Romera – Puławska – METRO WILANOWSKA. W autobusach linii 300 obowiązuje taryfa ZTM.
4) każdego dnia po zakończeniu koncertu od ok. godz. 23:30 uruchomiona będzie specjalna jednokierunkowa linia autobusowa „DO METRA” na trasie: WYŚCIGI 01 – Puławska – Romera – Surowieckiego – al. KEN – METRO URSYNÓW 02." - głosi komunikat na stronie ZTM. Więcej informacji w linku poniżej:

OWF 2017 - dojazd, zmiany w komunikacji miejskiej

Decydując się na dojazd autem, najlepiej wybrać jeden z pobliskich parkingów P+R (przy stacjach metra Wilanowska, Ursynów i Stokłosy).

OWF 2017: otwarcie bram - o której można wejść do miasteczka festiwalowego?

Festiwal rozpoczyna się o godzinie 15:00 - wtedy właśnie otwarte zostaną bramy miasteczka. Jednak aby wejść, nie wystarczy wydrukowany bilet. Najpierw należy wymienić go na opaskę. Zrobicie to w punkcie na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec przy bramie wejściowej od strony ul. Puławskiej. (2 czerwca wymiana już od godziny 13:00 i potrwa do 1:30. 3 czerwca w godz. 14:00-1:30). Im szybciej przyjedziecie, tym krócej będziecie stać w kolejkach.

Jeśli nie macie jeszcze biletu i zamierzacie kupić go w kasie biletowej, to zakupu możecie dokonać 02-03.06.2017 w godzinach 13:30-01:00.

Płatności na OWF 2017

Na terenie miasteczka festiwalowego można będzie płacić kartą (preferowane są płatności Mastercard, ale akceptowane są również inne karty płatnicze), zbliżeniowo telefonem, a także bonami festiwalowymi, które nabyć można wyłącznie w kasach festiwalowych na terenie miasteczka. Wartość jednego bonu to 3 zł. Pieniądze można będzie wypłacić w dwóch bankomatach.

Czego nie można wnosić, co trzeba mieć?

Zanim ruszycie na festiwal dokładnie przeczytajcie jego regulamin i zwróćcie uwagę na zabronione przedmioty. Na OWF nie można wnosić m.in. statywów oraz tzw. selfiesticków, dużych parasolek z ostrymi zakończeniami, profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video, a także własnego jedzenia i picia.

Pamiętajcie o zabraniu dokumentu potwierdzającego Waszą tożsamość (w przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub uprawnionych do darmowego wstępu na festiwal rodzice lub opiekunowie proszeni są o zabranie dokumentu poświadczającego wiek dziecka).

Mapka miasteczka festiwalowego

23
fot.

Radio ZET na OWF 2017

Pamiętajcie, że ze swoją specjalną strefą pojawi się też Radio ZET! Nie zapomnijcie nas odwiedzić. Przygotowaliśmy dla Was festiwalowe metamorfozy (make-up, plecenie wianków, porady wizażystów, festiwalowe tatuaże i wiele innych), masę konkursów ze smart gadgetami, przestrzeń do relaksu dla zmęczonych szaleństwem oraz dobrą muzykę. Więcej informacji o strefie Radia ZET znajdziecie na naszym wydarzeniu na Facebooku.

RadioZET.pl/AS