Zamknij

Open’er Festival 2022: organizatorzy wydali oświadczenie. Co z biletami za odwołane koncerty?

02.07.2022 09:05
Opener Festival 2022 dzień 3 ewakuacja
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Trzeci dzień Open’er Festival 2022 został przerwany przez burzę, która pojawiła się nad lotniskiem Gdynia-Kosakowo. W związku z bardzo niebezpieczną pogodą zarządzono natychmiastową ewakuację wszystkich uczestników. Po kilku godzinach festiwal wznowiono, ale większość zaplanowanych koncertów nie doszła do skutku. Organizatorzy Open’er Festival 2022 wydali oświadczenie i zaproponowali rekompensatę dla festiwalowiczów.

Open’er Festival 2022 trwa, ale przez niebezpieczne warunki atmosferyczne trzeci dzień festiwalu musiał zostać przerwany, a wszyscy obecni na terenie lotniska festiwalowicze musieli zostać ewakuowani z terenu. Po kilku godzinach nastąpiła poprawa pogody, a część koncertów wznowiono.

W związku z ewakuacją i odwołaniem części koncertów organizatorzy wydali oświadczenie, w którym zaproponowali festiwalowiczom voucher lub możliwość wzięcia udziału w czwartym dniu imprezy.

Zobacz także

Opener Festival 2022: organizatorzy wydali oświadczenie. Co z biletami za odwołane koncerty?

Organizatorzy Open’er Festival 2022 wydali oświadczenie, w którym zaproponowali rekompensatę dla festiwalowiczów, którzy przez przerwany festiwal nie mogli bawić się na koncertach w piątek, 1 lipca. Agencja Alter Art podkreśliła, że bezpieczeństwo uczestników było i jest dla nich najważniejsze.

Poniżej pełny komunikat organizatorów:

Szanowne Festiwalowiczki i Festiwalowicze.

W związku z bardzo trudną i niebezpieczną sytuacją pogodową, tymczasową ewakuacją, odwołaną częścią koncertów i zmianami w programie w dniu 1 lipca, wszystkie osoby, które kupiły bilety jednodniowe na 1 lipca, karnety weekendowe oraz karnety 4-dniowe otrzymają voucher, który będą mogli wykorzystać w ciągu najbliższych 3 lat do zakupu biletów na Open’era. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, ale bezpieczeństwo uczestników festiwalu jest najważniejsze.

Istnieje również druga możliwość (zamiast vouchera) – zamiana biletu jednodniowego z 1 lipca na bilet jednodniowy na sobotę, 2 lipca. Osoby, które posiadają opaskę na ręku i bilet na 1 lipca lub niezeskanowany bilet na 1 lipca mogą wziąć udział w festiwalu w sobotę. W tym celu należy przyjść dziś (2 lipca) do punktów wymiany biletów na opaski na terenie festiwalu, zlokalizowanych przy wejściu głównym lub wejściu od strony Kosakowa.

W piątek, jeszcze przed ewakuacją festiwalu, na scenie pojawili się m.in. ukraiński zespół DakhaBrakha, polski raper Jan-rapowanie czy rapowa grupa OIO. Kolejne koncerty nie doszły jednak do skutku.

Po kilku godzinach festiwal wznowiono. Koncerty zagrali m.in. Martin Garrix, Sky Ferreira i polscy artyści występujący na Czujesz Klimat? Stage, czyli Zalia, Meek Oh Why? i Julia Pośnik.

Opener Festival 2022: kto wystąpi w sobotę 2.07 na festiwalu? [LINE-UP, PROGRAM]

Line-up Open'er Festival 2022 – sobota, 2.07: The Killers, Jessie Ware, Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Peggy Gou, Cate Le Bon, Cigarettes After Sex, AJ Tracey, Pillow Queens, Seasick Steve, Sons of Kemet, Yola, Nicole Moudaber, Boys Noize, An On Bast, Szczyl, Kacperczyk, OKI, Kasia Lins, Kaśka Sochacka, Marie

Opener Festival 2022 1 dzień 29 czerwca
20 Zobacz galerię
fot. Radio ZET, Karol Makurat/REPORTER/East News
Opener Festival 2022 relacja 2 dzień
19 Zobacz galerię
fot. Radio ZET