Zamknij

Open'er Festival 2022. Gwiazdy imprezy odwołały występ w ostatniej chwili

01.07.2022 11:19
Open'er Festival 2022
fot. Karol Makurat/REPORTER

Open'er Festival 2022 trwa. Niestety organizatorzy imprezy musieli przekazać smutną wiadomość uczestnikom wydarzenia. Jeden z headlinerów odwołał występ w ostatniej chwili.

Open'er Festival 2022 po raz kolejny zawitał do Gdyni. Przypomnijmy, że impreza zaplanowana na 2020 rok została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa, rok później festiwal również nie odbył się w standardowej formie.

Open'er Festival 2022 bez jednego z headlinerów. Kto odwołał występ?

Konsekwencje sytuacji panującej na świecie nadal odczuwają organizatorzy koncertów. Line-up tegorocznego Open'era zmieniał się wielokrotnie. Swoje plany wyjazdowe na 2022 rok zmienili artyści tacy jak Sylvan Esso, Gunna i Moses Sumney czy Pa Salieu.

Festiwal w Gdyni to olbrzymie przedsięwzięcie. Na kilku scenach w trakcie trwania imprezy wystąpi kilkudziesięciu znanych artystów - w tym wielkie światowe gwiazdy takie jak Imagine Dragons, Asap Rocky, Twenty One Pilots czy Dua Lipa.

Niestety z powodu problemów z transportem lotniczym na festiwalu nie pojawił się Paco Osuna. Dzień później organizatorzy musieli ogłosić kolejne przykre wieści, tym razem dotyczyły jednego z headlinerów wydarzenia.

Relacja z pierwszego dnia Open'er Festival 2022

The Chemical Brothers nie wystąpią na Open'er Festival

W ostatniej chwili swój udział w trwającym Open'er Festivalu w Gdyni odwołała brytyjska grupa The Chemical Brothers. Muzycy poinformowali, że przyczyną jest zdiagnozowany w ekipie COVID-19. Artyści w takiej sytuacji nie mogą narażać innych na niebezpieczeństwo i muszą przejść kwarantannę.

Jak napisali muzycy w oficjalnym oświadczeniu:

The Chemical Brothers są bardzo rozczarowani odwołaniem występu na Open'er Festival, który miał odbyć się w sobotę 2 lipca.

Covid rozprzestrzenił się w zespole i naszej ekipie w ciągu ostatniego tygodnia. Ed Simons zachorował tak bardzo, że nie jest w stanie podróżować ani wystąpić. Zespół szczerze przeprasza za wywołanie rozczarowania, które również podziela. W tej chwili nie ma pewności, że dalsze koncerty grupy odbędą się zgodnie z planem.

Organizatorzy pracują nad zmianami w sobotnim programie koncertów.

1 lipca na głównej scenie Open'era wystąpi Jan Rapowanie, Megan Thee Stallion, Martin Garrix oraz Dua Lipa. Na festiwalu będzie można zobaczyć także Biffy Clro, Young Leosie, OIO czy Meek, Oh Why?.