Zamknij

Okrutny trend na TikToku. Użytkownicy wyśmiewają chorobę legendarnego muzyka?

12.10.2021 14:45

TikTok: Tony Bennett stał się bohaterem trendu na platformie. Użytkownicy wykorzystują chorobę muzyka, do tworzenia krótkich nagrań.

Tony Bennett
fot. MTV/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Tony Bennett oświadczył niedawno, że kończy karierę. Muzyk musiał przejść na emeryturę ze względu na swój stan zdrowia. W 2016 roku zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera, która rozwinęła się na tyle, że uniemożliwia mu dalszą pracę.

TikTok: Tony Bennett wyśmiewany przez użytkowników?

Ostatnim albumem Bennetta ma być "Love for Sale" nagrany z Lady Gagą. W ramach promocji płyty, artysta zagrał z gwiazdą pop koncert w Nowym Jorku. W wywiadzie dla "60 Minutes" 95-letni artysta zapomniał o występie sprzed kilku tygodni.

Fragment nagrania ze zdezorientowanym Bennettem zyskał ogromną popularność. Niestety część społeczności na TikToku postanowiła go wykorzystać w niezbyt elegancki sposób. Użytkownicy podkładają dźwięk, aby opowiadać o sytuacjach, o których zapomnieli np. na zakrapianej imprezie.

Być może intencje TikTokerów nie były złe, jednak choroba, która uniemożliwia wielu osobom prowadzenie normalnego życia, zdaniem niektórych posiadaczy konta na platformie, nie powinna stanowić materiału do żartów.

Tony Bennett ofiarą żartów na TikToku

Apel do osób, które wykorzystały lub mają w planach wykorzystać nagranie do popularyzacji okrutnego trendu opublikowała TikTokerka molliesrecords. Dziewczyna ma na swoim kanale już przeszło 12 tysięcy obserwujących i ponad 2 miliony polubień jej nagrań.

Dziewczyna prosi swoich obserwujących o pomoc w zatrzymaniu rozwoju trendu. TikTokerka zauważyła, że nagrań z fragmentem "60 Minutes" pojawiło się na platformie już ponad 2 tysiące. Zamiast nagrywania żartów z Alzheimera, autorka apelu udostępniła w swoim profilu link do zbiórki charytatywnej, gdzie można wesprzeć osoby zmagające się z chorobą.