Zamknij

Norbi w nowym "teleturnieju". Kampania społeczna mówi o uzależnieniach i przemocy domowej [WIDEO]

01.12.2021 15:47

Norbi pojawił się w wyjątkowym "teleturnieju" "Życie - dobrze to rozegraj". Wraz z Łukaszem Nowickim mówią o trudnych tematach takich jak uzależnienia czy przemoc domowa.

Norbi
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Norbi swego czasu uchodził za artystę jednego przeboju, którego najlepsze lata już minęły. Od tamtych czasów jednak wiele się zmieniło. Aktualnie muzyk jest jednym z czołowych prowadzących TVP i angażuje się w coraz ciekawsze akcje.

Norbi i Łukasz Nowicki w kampanii "Życie - dobrze to rozegraj"

Razem z prowadzącym "Postaw na Milion", Łukaszem Nowickim Norbi wziął udział w kampanii społecznej "Życie - dobrze to rozegraj" współfinansowanej przez samorząd województwa wielkopolskiego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości wśród dzieci, młodzieży oraz rodziców zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Polacy piją coraz więcej alkoholu i coraz częściej sięgają po różnego rodzaju używki. Niepokoi też to, w jakim wieku dochodzi do inicjacji alkoholowej. Dziś wynosi on 12 lat.

"Życie - dobrze to rozegraj". Norbi mówi o przemocy i uzależnieniach

W kampanię, która ma uświadomić młodych ludzi, jakie konsekwencje niesie ze sobą nadużywanie alkoholu, zaangażowali się znani prowadzący Łukasz Nowicki i Norbi. Rozgrywa się ona w konwencji telewizyjnego show, w którym każdy może wygrać wszystko, ale musi podjąć właściwe decyzje. Stąd główny przekaz projektu: „Życie - dobrze to rozegraj”.

Łukasz Nowicki przyznał, że nigdy nie prowadził takiego teleturnieju, jak ten, który powstał na potrzeby kampanii.

A może inaczej, może prowadzę go całe życie, może każdy z nas jest prowadzącym teleturniej o własnym życiu? – zastanawia się aktor.

Z kolei Norbi podzielił się osobistymi przemyśleniami na temat swoich życiowych doświadczeń:

Moje najważniejsze decyzje w grze o życie były takie, że przerwałem wszelkie uzależnienia. Oczywiście trwało to bardzo długo, zanim do tego dojrzałem, ale udało się.

Kampania służy profilaktyce uzależnień wśród dzieci i młodzieży, ale adresowana jest również do rodzin rozumianych jako środowisko, w którym najwcześniej i najsilniej kształtowane są życiowe postawy.

Na stronie akcji www.dobrzetorozegraj.pl można zobaczyć trzy filmy wideo - trzy odcinki teleturnieju. Pojawia się w nich temat uzależnienia od alkoholu, od narkotyków, ale też problematyka przemocy domowej. Krótkie filmy-rozgrywki edukacyjne będą publikowane główne w mediach społecznościowych, na Instagramie, Facebook’u i TikToku. Każdy będzie mógł zagrać z Norbim i Łukaszem Nowickim. Projekt realizowany będzie do końca roku.

Jeśli jesteś ofiarą, bądź byłeś/byłaś świadkiem przemocy domowej, możesz uzyskać darmowe wsparcie telefoniczne.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Infolinia: 800 120 002

loader

RadioZET.pl/PAP/dobrzetorozegraj.pl