Zamknij

Niezależna artystka oskarża Adele o plagiat. Nie chodzi tylko o jeden utwór

30.11.2021 13:49

Adele została oskarżona o plagiat przez niezależną artystkę - Xiomarę. Wokalistka twierdzi, że gwiazda skopiowała jej twórczość na nowym albumie.

Adele
fot. CBS/Ferrari Press/East News

Adele to aktualnie jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie. Piosenkarka zachwyca i wzrusza swoimi utworami pełnymi osobistych przeżyć. 19 listopada artystka wydała płytę "30" i wywołała ogromne zamieszanie na rynku muzycznym.

Adele oskarżona o plagiat. Chodzi o więcej niż jeden utwór

Zaledwie kilka dni po premierze, najnowszy album gwiazdy został najlepiej sprzedającą się płytą 2021 roku w Stanach Zjednoczonych. Adele pobiła rekord ustanowiony przez płytę "evermore" Taylor Swift. Jednak materiał budzi również kontrowersje.

Niezależna wokalistka działająca pod pseudonimem Xiomara oskarżyła Adele o plagiat. Artystka stwierdziła, że wielokrotna zdobywczyni Grammy skopiowała prawie całą jej twórczość na nowym albumie. Xiomara utrzymuje, że nie chodzi o jedną piosenkę, ale także teksty oraz warstwę wizualną.

Xiomara oskarża Adele o plagiat

Swoje racje Xiomara udowadnia na Instagramie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych wokalistka pokazuje swoim odbiorcą podobieństwa między jej twórczością a dokonaniami Adele.

Artystka opublikowała listę piosenek z "30". Obok niemalże każdego tytułu umieściła własne, które według niej były inspiracją dla Adele. Xiomara twierdzi, że znana artystka splagiatowała także jej klip "That Old Alarm", który przypomina "Easy on Me".

W mediach społecznościowych Xiomary znajdziemy również porównanie utworu "Hold On" z piosenką "Barbara" artystki nagraną  w lipcu 2021 roku.

loader