Zamknij

Nicole Scherzinger pozwana przez założycielkę The Pussycat Dolls. Co z powrotem grupy na scenę?

06.09.2021 11:48
Nicole Scherzinger
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Nicole Scherzinger została pozwana przez założycielkę The Pussycat Dolls, Robin Antin. Spór dotyczy powrotu zespołu na trasę koncertową. Wydarzenia nie dojdą do skutku?

Nicole Scherzinger, liderka The Pussycat Dolls została pozwana przez założycielkę grupy - Robin Antin. Konflikt dotyczy zbliżającej się trasy koncertowej zespołu. Artystki zdecydowały się na wspólny powrót na scenę po latach rozłąki, jednak planowane imprezy stoją dziś pod znakiem zapytania.

Nicole Scherzinger pozwana przez Robin Antin z The Pussycat Dolls

Robin Antin, choreografka oraz założycielka The Pussycat Dolls złożyła pozew przeciwko Scherzinger w Sądzie Najwyższym w Los Angeles. Jak donosi insider.com, w dokumentach czytamy, że liderka TPD zażądała od koleżanek "całkowitej kontroli twórczej i przyznania jej ostatecznej władzy decyzyjnej".

W piśmie znalazł się ponoć jeszcze jeden znaczący punkt. Scherzinger chce nie tylko przejąć całkowitą kontrolę nad zespołem, ale również poprosiła o większy udział w zyskach związanych z działalnością zespołu.

Konflikt w The Pussycat Dolls. Co dalej z powrotną trasą zespołu?

W 2019 roku kobiety ustaliły, że Scherzinger otrzyma 49% udziałów i zysków z trasy koncertowej. Jak czytamy w pozwie, wszyscy zainteresowani zgodzili się na te warunki na podstawie obietnicy złożonej przez Scherzinger, że pojawi się na zjazdowej trasie The Pussycat Dolls.

Scherzinger promowała zapowiadaną trasę, jednak koncerty musiały zostać odłożone ze względu na pandemię koronawirusa. Aktualnie skład The Pussycat Dolls nie potwierdził dokładnych terminów wydarzeń.

W piśmie złożonym przeciwko liderce TPD zawarto informację, że w 2021 roku artystka odmówiła udziału w wydarzeniach zapowiadanych już 2 lata temu. Zażądała negocjacji warunków poprzedniej umowy.

Jak mówi pozew, Scherzinger miała poprosić o zwiększenie jej zysków i udziałów w przedsięwzięciu z 49 do 75 procent.

Antin twierdzi, że to wyłudzenie. Dodaje również, że przez zaistniałą sytuację nie może ustalić konkretnych dat przełożonych koncertów, a firma Live Nation zażądała od zespołu zwrotu inwestycji w projekt w wysokości 600 tysięcy dolarów.

Insider poprosił przedstawiciela Scherzinger o komentarz w sprawie, jednak portal nie otrzymał jeszcze żadnej odpowiedzi.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/Insider