Zamknij

Nicole Josy nie żyje. Gwiazda Eurowizji miała 76 lat

04.11.2022 20:05

Nicole Josy nie żyje. Wraz z mężem wokalistka podbiła serca oglądających Eurowizję w 1973 roku. Duet zaśpiewał wówczas utwór "Baby, Baby".

Nicole Josy
fot. YouTube/Screen/Radio2

Nicole Josy nie żyje. Artystka była członkinią duetu Nicole and Hugo, który tworzyła ze swoim mężem Hugo Sigalem. Para wzięła udział w Eurowizji w 1973 roku.

Nicole Josy nie żyje. Gwiazda Eurowizji miała 76 lat

Jak donoszą zagraniczne media, Josy zmarła po kilku latach choroby w wieku 76 lat. Bezpośredniej przyczyny śmierci wokalistki nie podano, jednak wiadomo, że artystka dwukrotnie zmagała się z nowotworem, a także cierpiała na Alzheimera. Hugo i Nicole obchodzili w tym roku 50. rocznicę ślubu.

Nicole Josy i Hugo Sigal poznali się w 1970 roku i natychmiast stwierdzili, że stworzą wspólnie muzyczny duet. Zaledwie po roku znajomości i wspólnego śpiewania artyści chcieli wziąć udział w Eurowizji, która odbywała się wówczas w Dublinie.

Nicole Josy nie żyje. Kim była wokalistka?

Plany pokrzyżowała choroba Josy. Wokalistka ze względu na żółtaczkę musiała na jakiś czas wziąć urlop od występów na scenie. Para nie poddała się jednak i już dwa lata później reprezentowała Belgię w międzynarodowym konkursie.

W 1973 roku Hugo i Nicole wyjechali na Eurowizję z piosenką "Baby, Baby". Wokaliści wywalczyli dla swojego kraju 17. miejsce w rywalizacji, jednak ich występ przeszedł do historii. Duet podbił listy przebojów, a stroje pary regularnie są przypominane fanom Eurowizji od lat.

Duet po latach chciał wrócić na eurowizyjną scenę, jednak nie przeszedł krajowych eliminacji. Para została jednak zaproszona na koncert z okazji 50-lecia konkursu.

RadioZET.pl/Interia