Zamknij

Nergal wspiera prawa kobiet: "Niektóre mają większe jaja niż większość metali, jakich znam"

11.08.2022 14:17
Adam Nergal Darski
fot. Reporter Poland

Adam Nergal Darski w jednym z ostatnich wywiadów poruszył temat dyskryminacji kobiet w środowisku metalowym. Wyraził swoje poparcie wobec równości.

Adam Nergal Darski, lider formacji Behemoth oraz Me And That Man usłyszał niedawno, że potrzebne są mu egzorcyzmy. "Wypędzania demonów" z muzyka chciał świadek, który zeznawał przed sądem w jednej ze spraw, toczących się przeciwko artyście.

Nergal wspiera prawa kobiet: "Metal to szowinistyczny gatunek"

Czym podpadł Nergal emerytowanemu nauczycielowi? Filmikiem w mediach społecznościowych. Muzyk w 2018 roku złożył w niekonwencjonalny sposób życzenia swoim fankom z okazji Dnia Kobiet. Artysta śpiewał piosenkę i wymachiwał figurką penisa z doczepionym doń krucyfiksem. W sądzie muzyk deklaruje, że przedmiot to prezent, instalacja artystyczna otrzymana od muzyka Thomasa Gabriela Fischera znanego fanom metalu z formacji takich jak Celtic Frost, Hellhammer czy Triptykon.

Temat kobiet powrócił podczas jednego z ostatnich wywiadów Nergala, który muzyk udzielił w podcaście "Hardcore Humanism With Dr. Mike". W rozmowie poruszono kwestię braku równości płci w środowisku metalowym.

Nergal chce równości płci w środowisku metalowym

Nergal bez wahania potwierdził, że w metalu panuje dyskryminacja. Sam muzyk podkreśla swoje poparcie wobec kobiet. Artysta stwierdził nawet, że wiele z pań, które zna, są od niego silniejsze i odważniejsze. Jak cytuje Nergala portal terazmuzyka.pl:

Mało kto na scenie metalowej mówi o prawach kobiet. Wiem, że to szowinistyczny gatunek i nawet utalentowane oraz piękne kobiety, które odniosły sukces, zbierają dużo hejtu od mężczyzn albo nie są traktowane na równi, co jest ogromnym błędem. Niektóre z tych kobiet, np. Alissa z Arch Enemy, ma większe jaja niż większość metali, jakich znam i pewnie jest silniejsza i odważniejsza niż ja.

Nergal odniósł się również do zdarzeń mających miejsce niedawno w Polsce i Stanach Zjednoczonych, gdzie zaostrzono prawo aborcyjne. Sam muzyk brał udział w protestach w Warszawie.

Jeśli masz otwartą głowę i jeśli zależy ci na równości, nie musisz być socjalistą, żeby tak myśleć, ale kobiety zasługują na ich prawa tak jak mężczyźni. A wydaje się, że istnieje wielka różnica między nami. Potrzebujemy kobiet. Kochamy kobiety. Ja kocham kobiety. Doceniam je. Doceniam moją mamę i inne mamy, doceniam moje kochanki i moje fanki. Musimy o tym głośno mówić.

Najnowszy album grupy Behemoth "Opvs Contra Natvram” ukaże się już 16 września. Będzie to dwunasty krążek w karierze formacji.