Zamknij

Natalia Nykiel zawiesza karierę muzyczną. Wyjaśniła powody swojej decyzji

Piotr Krajewski
16.09.2019 12:44

Natalia Nykiel zawiesza karierę muzyczną. O swojej zaskakującej decyzji piosenkarka poinformowała w mediach społecznościowych. Okazuje się, że 24-latka wyjeżdża na studia za granicę.

Natalia Nykiel zawiesza karierę muzyczną wyjaśniła powody swojej decyzji
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Natalia Nykiel zawiesza karierę muzyczną. Dlaczego?

Natalia Nykiel poinformowała, że zawiesza karierę muzyczną. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia wyjaśniła powody swojej niespodziewanej decyzji. Przerwa od muzyki jest spowodowana wyjazdem za granicę.

Spełnia się jedno z moich marzeń. Planowałam to już od kilku lat. Studia za granicą — powiedziała szczęśliwa piosenkarka, ale nie zdradziła, gdzie dokładnie wyjeżdża studiować.

W opublikowanym na Instagramie nagraniu Natalia Nykiel potwierdziła również, że sobotni koncert w Poznaniu był ostatnim, który artystka zagrała w 2019 roku.

Chciałam Wam bardzo podziękować za to, co się wydarzyło ostatnio. To, co się cały czas dzieje. Za to, że jesteście ze mną. Obiecuję Wam, że wrócę szybciej, niż myślicie. I wrócę ze zdwojoną siłą. Pełna energii. Trzymajcie za mnie kciuki — dodała.

Wielka kariera Natalii Nykiel rozpoczęła się od udziału w drugiej edycji „The Voice of Poland”, gdzie dotarła do wielkiego finału. W 2014 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Lupus Electro”, którą zrobiła wrażenie na polskich krytykach i słuchaczach. Łączący w sobie dźwięki popu oraz elektroniki album rozszedł się ponad 15 tysiącach egzemplarzy i pokrył się złotem. W 2017 roku zaprezentowała kolejną płytę „Discordia”. Do największych przebojów Natalii Nykiel należą utwory „Error”, „Bądź Duży” i „Spokój”.

RadioZET.pl/PK