Zamknij

Natalia Nykiel i jej hipnotyzujące "Królestwo". Wokalistkę zainspirował Szczepan Twardoch

01.09.2021 14:51

Natalia Nykiel prezentuje drugą odsłonę nadchodzącej płyty w nowym singlu. Tym razem jest to mroczne, pełne gęstej elektroniki "Królestwo”. 

Natalia Nykiel
fot. mat. prasowe/Universal Music Polska

Natalia Nykiel opublikowała niedawno hitowy singiel "P.R.I.D.E." zapowiadający jej najnowsze wydawnictwo. Teraz otrzymujemy od wokalistki kolejny utwór o wymownym tytule "Królestwo".

Natalia Nykiel z singlem "Królestwo" hipnotyzuje słuchaczy

Otrzymując Fryderyka 2020 za album "Origo”, Nykiel po raz kolejny dostała od branży sygnał, że jej korona polskiej Królowej Electro nie jest zagrożona. Kilka miesięcy temu artystka zapowiedziała, że ukończyła najnowszą płytę i będzie nas zaskakiwać singlami zwiastującymi jej najbardziej osobisty album.

W "Królestwie” artystka zabiera nas o wiele głębiej niż dotychczas. Kroczymy z nią w prawdopodobnie najbardziej mroczne zakamarki jej wyobraźni i zanurzamy się w historii, która nawiązuje klimatem do bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha.

Natalia Nykiel z singlem inspirowanym powieścią Twardocha

Jak mówi Natalia:

Od zawsze fascynuje mnie Warszawa. Jej historia i transformacja. Szczepan Twardoch w "Królu” pokazał w znakomity sposób jej brudne oblicze międzywojnia, które jest szczególnie ciekawe. Jego spojrzenie było dla mnie inspiracją do napisania tekstu, który wydaje mi się bardzo aktualny.