Zamknij
Iggy Pop/Eric Clapton/Phil Collins
  • The Rolling Stones
  • Iggy Pop
  • Paul McCartney
  • 8 Zobacz
fot. ANDER GILLENEA/AFP/East News/Invision/Invision/East News/SplashNews.com/East News

Oto lista najstarszych muzyków, którzy mimo zaawansowanego wieku dalej koncertują. Ci artyści zamiast emerytury wybrali granie dla niemalejącej od lat publiki.

Dla wielu kariera sceniczna to spełnienie największych marzeń. Światła reflektorów i uwielbienie fanów, a także rozrywkowe życie w trasach koncertowych bywają kuszące. Inni zwyczajnie nie wyobrażają sobie życia bez tworzenia i dzielenia się z publicznością tym, co im w duszy gra.

Chociaż muzyczna kariera ma swoje liczne cienie i wady, których nie widać na pierwszy rzut oka, jest to zajęcie, które potrafi pochłonąć bez reszty.

Najstarsi muzycy, którzy wciąż aktywnie koncertują [GALERIA]

Wielu muzyków, nie tylko tych, których nazwiska widzimy w nagłówkach w sieci gra, dopóki pozwala im na to zdrowie. A i to nierzadko nie przeszkadza w kontynuowaniu pasji. Najlepszym przykładem jest tutaj perkusista Def Leppard, Rock Allen, który mimo utraty lewej ręki dalej gra na ukochanym instrumencie.

Muzyczną emeryturę wyjątkowo długo odkładają gwiazdy rocka. To właśnie wśród wykonawców tego gatunku znajdziemy sporą reprezentację artystów, którzy już dawno mogliby siedzieć przy kominku w ciepłych kapciach, jednak ci dalej koncertują i zapełniają stadiony oddanymi fanami.

Wśród najstarszych muzyków, którzy koncertują mimo zaawansowanego wieku trudno nie wymienić członków The Rolling Stones, czy Briana Maya z Queen oraz Phila Collinsa, który mimo kłopotów ze zdrowiem, dalej pojawia się na scenie. Oto osoby, dzięki którym hasło "never too old to rock" jest wiecznie żywe.