Zamknij
Mick Jagger Aretha Frankin Kurt Cobain
  • The Rolling Stones
  • Stevie Wonder
  • The Beach Boys
  • 13 Zobacz
fot. mat.prasowe, Kent/Mediapunch/REX/Shutterstock/EAST NEWS, EAST NEWS/SIPA PRESS

"Rolling Stone" opublikował listę 500 najlepszych piosenek wszech czasów. Magazyn zaktualizował swój słynny ranking utworów, który jest jednym z najbardziej prestiżowych w całej branży. Które przeboje znalazły się na czołowych miejscach? Oto 13 najlepszych piosenek w historii muzyki według "Rolling Stone".

500 najlepszych piosenek wszech czasów według "Rolling Stone" to jeden z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów muzycznych w branży. Co kilka lat magazyn aktualizuje swoje zestawienie, dodając nowe utwory i usuwając niektóre przeboje.

We wrześniu 2021 roku "Rolling Stone" zaprezentował odświeżoną wersję notowania. Które przeboje znalazły się na czołowych miejscach? W naszej galerii możecie zobaczyć 13 najlepszych piosenek w historii muzyki według "Rolling Stone".

Zobacz także: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]

13 najlepszych piosenek wszech czasów według magazynu "Rolling Stone"

Lista 500 najlepszych piosenek wszech czasów magazynu "Rolling Stone" doczekała się sporych zmian. W zaktualizowanej wersji nie znalazła się ponad połowa utworów ze starego zestawienia. Krytycy, dziennikarze, producenci i artyści zmienili także przebój, który trafił na 1. miejsce notowania.

W najlepszej dwudziestce pojawiły się piosenki m.in. Nirvany, Beyonce, Arethy Franklin, The Beatles, Queen czy The Rolling Stones. Pełna lista 500 najlepszych piosenek wszech czasów według "Rolling Stone" jest dostępna na oficjalnej stronie magazynu.

Zobacz także: Odeszli, gdy byli u progu sławy. Te gwiazdy muzyki przedawkowały narkotyki [ZDJĘCIA]