Zamknij

My Chemical Romance zagra koncert w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

07.12.2021 09:37

My Chemical Romance zagra koncert w Polsce w 2022 roku. Muzycy odwiedzą nasz kraj pierwszy raz po reaktywacji w 2019 roku. 

My Chemical Romance
fot. PIOTR WYGODA / EAST NEWS

My Chemical Romance na koncercie w Polsce w 2022 roku. Gdzie i kiedy zespół zagra w naszym kraju? Jak kupić bilety na występ? Sprawdź poniżej.

Grupa My Chemical Romance w 2013 roku zawiesiła działalność. Po sześciu latach, ku uciesze wiernych fanów, muzycy wrócili na scenę i zagrali na wyprzedanym w kilka minut koncercie w Shrine Expo Hall w Los Angeles.

Artyści po wieloletniej przerwie od długich międzynarodowych tras koncertowych zapowiedzieli kolejne tournée. W ramach koncertów muzycy wystąpią także w Polsce. My Chemical Romance zagra w naszym kraju 9 czerwca 2022 roku na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

My Chemical Romance w Polsce w 2022 roku. Bilety

Ogólna sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 11. Ceny wejściówek rozpoczną się od kwoty 199 złotych.

Bilety na koncert My Chemical Romance można nabyć za pośrednictwem stron Ticketmaster lub Eventim. W przypadku tego wydarzenia obowiązuje limit pięciu biletów na osobę oraz kartę kredytową.

My Chemical Romance wystąpi na koncercie w Polsce w 2022 roku

My Chemical Romance to niekwestionowana gwiazda emo pop-punku, jedna z najważniejszych rockowych formacji pierwszej dekady XXI wieku. Grupa powstała w 2001 r. z inicjatywy frontmana, Gerarda Waya i byłego perkusisty Matta Pelissiera pod wpływem wydarzeń z 11 września 2001 roku. Duet napisał wtedy utwór "Skylines and Turnstiles”, do którego nagrania zaprosili przyjaciela, Raya Toro (gitara) i brata Gerarda, Mike’ego, grającego na basie. To właśnie Mike wymyślił nazwę zespołu, zainspirowaną książką Irvine’a Welsha “Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance”.

My Chemical Romance zadebiutowali w 2002 roku albumem “I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love”, ale przełomem okazało się druga wydawnictwo długogrające, “Three Cheers for Sweet Revenge”. To z niego pochodzą pierwsze niekwestionowane hity jak “Helena” czy “I’m Not OK (I Promise)”. Największe uznanie grupie przyniosła wydana w 2006 roku płyta “The Black Parade”. Koncept album, zainspirowany dokonaniami The Beatles i Pink Floyd, w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy, pokrywając się tym samym potrójną platyną.

Zespół jest wielokrotnym laureatem wyróżnień muzycznych (m. in. dwukrotnie w kategorii Best International Band wg. magazynu Kerrang!); był również nominowany w kategoriach Album of The Year (Metal Hammer, za płytę “The Black Parade”), czy Best Alternative Band w ramach American Music Award.

loader