Zamknij

Muzycy, którzy wygrali z ciężkimi chorobami. Dziś pomagają innym! [ZDJĘCIA]

Redakcja
22.08.2018 17:02
Muzycy, którzy wygrali z ciężkimi chorobami. Dziś pomagają innym! [ZDJĘCIA]
fot. Youtube (Kylie Minogue), AFP/EAST NEWS, Grzegorz Bukala/REPORTER/EAST NEWS

Choroby dotykają miliony osób każdego roku. Wśród nich są także znani artyści. Wielu z nich nie poddało się, wygrało walkę z ciężkimi schorzeniami zagrażającymi życiu, a teraz działa na rzecz innych chorych osób. Oto muzycy, którzy zmagali się z ciężkimi chorobami i pokonali je.

Muzycy, którzy pokonali ciężkie choroby

Anastacia

Anastacia, która wystąpiła na tegorocznym festiwalu w Sopocie, dwukrotnie zmagała się z rakiem piersi. W 2013 roku, kiedy choroba powróciła, artystka zdecydowała się poddać zabiegowi mastektomii. Amerykanka aktywnie działa na rzecz kobiet zmagających się z nowotworem piersi. Założyła nawet fundację, która ma na celu zwiększanie świadomości na temat raka.

Selena Gomez

Ostatnie kilkanaście miesięcy było niezwykle trudne dla Seleny Gomez. W trakcie zeszłorocznego lata przeszła przeszczep nerki spowodowany niebezpiecznym toczniem rumieniowatym, na który zachorowała w 2015 roku. Artystka musiała nawet poddać się chemioterapii. Po przebytej operacji Gomez zaangażowała się w działania fundacji niosącej pomoc chorym zmagających się z toczniem.

Kylie Minogue

U australijskiej gwiazdy zdiagnozowano raka piersi w 2005 roku. Jak sama przyznała, początkowo lekarze nie rozpoznali choroby. Kylie Minogue czuła jednak, że coś jest nie tak i konsultowała się z kolejnymi specjalistami. W końcu nowotwór został wykryty, a artystka przerwała trasę koncertową, poddała się leczeniu i po kilkunastu miesiącach wznowiła karierę. Piosenkarka nieprzerwanie udziela się w wielu organizacjach charytatywnych i bierze udział w kampaniach na rzecz walki z rakiem.

Rod Stewart

Na początku 2000 roku Rod Stewart dowiedział się, że ma raka tarczycy. Przeprowadzona niedługo po diagnozie operacja uratowała mu artyście. Artysta stracił jednak głos po zabiegu. Przyznał, że musiał od nowa uczyć się śpiewać. Brytyjski gwiazdor zaangażował się w prace wielu fundacji działających na rzecz nowotworów.

Ania Wyszkoni

W 2016 roku Ania Wyszkoni oficjalnie potwierdziła, że wykryto u niej raka tarczycy. Artystka musiała zmierzyć się z ciężką chorobą i przejść przez trudny okres leczenia. Operacja usunięcia nowotworu powiodła się, a piosenkarce udało się powrócić do zdrowia. Wyszkoni od lat aktywnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych.

Sheryl Crow

Jedna z najsłynniejszych amerykańskich piosenkarek zmagała się z nowotworem piersi w 2006 roku. Dzięki operacji pokonała chorobę i zaangażowała się w pomoc kobietom, promując specjalistyczne badania mammograficzne. Kilka lat temu Sheryl Crow wyznała, że znów zmaga się z nowotworem — tym razem chodzi o raka mózgu. Na szczęście guz jest łagodny i nie wymaga operacji.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK