Zamknij

Morgan Taylor nie żyje. Artysta nominowany do nagrody Grammy miał 52 lata

16.08.2022 14:49

Morgan Taylor nie żyje. Artysta zrewolucjonizował współczesną muzykę dla dzieci i został nominowany do nagrody Grammy. Zmarł w wieku 52 lat.

Morgan Taylor
fot. Paste Magazine/YouTube/Screen

Morgan Taylor nie żyje. Autor wielokrotnie nagradzanego projektu dla dzieci "Gustafer Yellowgold" i artysta znany z twórczości kierowanej do najmłodszych zmarł w wieku 52 lat

Morgan Taylor nie żyje. Artysta nominowany do nagrody Grammy miał 52 lata

Rodzina i przyjaciele Taylora poinformowali zagraniczne media, że twórca zmarł w wyniku nagłej, krótkiej choroby, na którą zapadł niedawno.

Pogrzeb artysty odbędzie się 18 sierpnia w Dayton w Ohio.

Morgan Taylor nie żyje. Kim był artysta?

Piosenki i dzieła Taylora urzekły wiele pokoleń i przyniosły mu dwie nominacje do Grammy, nagrodę Audible za najlepszy audiobook dla dzieci i szerokie uznanie krytyków.

Magazyn "Time" nazwał Taylora "gwiazdą kindie rocka". Jego fani zapamiętają piękne melodie, ręcznie wykonane ilustracje oraz niezwykłe teksty artysty, które zrewolucjonizowały współczesną muzykę adresowaną do dzieci.

Twórca był najbardziej znany ze stworzenia Świata Gustafera Yellowgolda, animowanej postaci, o której mówi się, że pochodzi ze słońca. Za płytę CD/DVD "Gustafer Yellowgold’s Dark Pie Concerns”, która została wydana w 2015 roku, Taylor otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Album dla Dzieci.

Jego melodie najczęściej oscylowały wokół softrockowych brzmień lat 60. i 70. Ostatnie miesiące Morgan spędził w Sooper Books, brytyjskim serwisie z cyfrowymi opowiadaniami i książkami audio, dla której napisał ponad 50 oryginalnych powieśći.

Ostatnie dwa lata pisał muzykę i teksty do "Peabody", musicalu, który będzie miał swoją premierę w Chicago jesienią tego roku.

RadioZET.pl/Deadline/americansongwriter.com