Zamknij

Nagrała wymowną piosenkę o Agacie Dudzie. Utwór to... 33 sekundy ciszy [WIDEO]

24.11.2021 11:14

Misia Furtak nagrała piosenkę "Agata", którą artystka komentuje postawę Agaty Dudy. Wymowny utwór składający się z 33 sekund ciszy promuje najnowszą płytę piosenkarki "Wybory". Premiera albumu już 26 listopada.

Agata Duda Andrzej Duda
fot. Piotr Molecki/East News

Misia Furtak to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i basistka, która może pochwalić się m.in. Paszportem Polityki i Fryderykiem.

26 listopada ukaże się jej nowy album "Wybory". Na płycie znajdzie się m.in. piosenka "Agata" będąca jednoznacznym komentarzem na temat działalności Agaty Dudy.

Misia Furtak nagrała piosenkę o Agacie Dudzie. Utwór "Agata" to 33 sekundy ciszy

Misia Furtak wydała piosenkę o Agacie Dudzie. W swoim najnowszym utworze piosenkarka podsumowała pierwszą damę jedynie 33 sekundami ciszy, co niezwykle wymownie nawiązuje do częstych zarzutów pod adresem żony prezydenta RP. Agata Duda jest krytykowana przez niektórych za milczenie i niekomentowanie spraw istotnych dla tysięcy Polaków.

Cisza w serwisach streamingowych? TAK, ale tylko dlatego, że to odzwierciedlenie rzeczywistości – napisała Misia Furtak i dodała, że 33 sekundy ciszy ma nawiązywać do postawy pierwszej damy.

Wokalistka zaprezentowała premierowo piosenkę o Agacie Dudzie podczas listopadowego koncertu w Warszawie.

Misia Furtak i nowa płyta "Wybory"

Nowa płyta Misi Furtak "Wybory" ukaże się 26 listopada 2021 roku, dwa dni przed rocznicą uzyskania przez Polki praw wyborczych. Jak czytamy w zapowiedzi, "album jest wyraźnym kontrastem dla krzykliwej rzeczywistości, a jednocześnie odważnym komentarzem do niej, jest efektem przymusowego zanurzenia w trudnej przestrzeni i braku możliwości ucieczki przed informacją".

 To nie jest album „polityczny” – mówi Misia Furtak i dodaje: "Raczej pejzaż polskiej jesieni 2020 - stopklatki z tamtych dni, zapis mojej ówczesnej codzienności. Czułam, że osaczała mnie sytuacja społeczna i polityczna. Bo jestem kobietą. Bo wolność jest dla mnie jedną z najważniejszych wartości. Bo od krzywdy i okrucieństwa nie można odwracać wzroku. To będzie płyta o potrzebie zajęcia stanowiska wobec niełatwej współczesności. O decyzjach małych, codziennych i osobistych, ale również politycznych i moralnych. A może to wszystko jedne i te same wybory?".

Na płycie znalazł się także utwór "Jest z nami", który jak twierdzi Misia Furtak, jest piosenką o pasjach narciarskich Andrzeja Dudy.

RadioZET.pl/mat.prasowe