Zamknij

"Michael Jackson" wyda pośmiertny album? Rodzina gwiazdy ma wiele nieopublikowanych utworów muzyka

01.09.2021 12:13
Michael Jackson
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Niepublikowane wcześniej utwory Michaela Jacksona ujrzą wkrótce światło dzienne? Rodzina gwiazdy rozważa wydanie pośmiertnego albumu artysty.

Michael Jackson nazywany na całym świecie Królem Popu zmarł w 2009 roku w Los Angeles. W 2020 roku po raz dziewiąty z rzędu został wyróżniony przez magazyn "Forbes" jako najlepiej zarabiający nieżyjący artystą. Chociaż Jacksona nie ma z nami od 12 lat, jego muzyka nadal generuje zyski rzędu 400 milionów dolarów.

"Michael Jackson" wyda pośmiertny album? 

Artysta nie wydał wszystkich kompozycji, które napisał. Część jego pomysłów, podobnie jak w przypadku większości muzyków, trafiła do szuflady. Dziś, kiedy fani nie mogą liczyć na kolejne płyty gwiazdy, każdy niepublikowany materiał Jacksona jest dla nich na wagę złota.

Wielbiciele autora "Thrillera" na pewno ucieszą się z informacji, że rodzeństwo Jacksona ujawniło, że chciałoby wydać płytę z niepublikowanymi wcześniej utworami zmarłego muzyka.

Rodzina Michaela Jacksona planuje wydać album z niepublikowanymi utworami wokalisty

W wywiadzie dla "The Sun" brat Jackosna, Tito wyjawił, że Król Popu zostawił po sobie kilka kompozycji, a rodzina jest w posiadaniu materiałów, które mogą zostać wydane.

Byłoby tak miło ponownie zrealizować nagrania z Michaelem. Chcielibyśmy spróbować wszystkiego, co ma szansę zadziałać i zobaczymy, co się stanie.

Do tej pory pojawiły się już dwa pośmiertne albumy Jacksona. Wydano album "Michael" w 2010 roku oraz "Xscape" w 2014. Wokale piosenkarza pojawiły się również pośmiertnie w singlach Drake'a oraz Lenny'ego Kravitza.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/NME